Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

pokju79
anuar
gammafiber
G19
syafiq
kipas
halimien
khor
matbert
falcon78
bravekids
hakim
sood_penang
obie
isani
syafiq1193
kick_ingoal
arninja5984
l.k soul
dreamers_vault
anakjin
zackgurun
fit_krr150
private3y3
mamat
ranjau_berduri
muaz melake
adzhar
aer anomichie
khyan6920
Kawasaian
BiKeS3386
Azroy
doctor kura-kura
kliaepot
atan
lutut
MBN 2254
kayz89
ariff-NINJA
serangga jalanan
1 penang
deen325
pcq5913
Idris Bin Mat Seman
suhaimisobrie
awin
bobo
mal 5190
carlnain
krijauan
ckguAzharazali
kurt2812
helmynyte89
58 posters

Kawasakikips Owner KIPPERS Utara

arninja5984
    arninja5984

Kawasakikips Owner KIPPERS Utara - Page 10 Empty Re: Kawasakikips Owner KIPPERS Utara

Post by arninja5984 Sat Sep 04, 2010 2:06 am

adzhar wrote: Salam kepada semua KIPPERS di Seluroh Malaysia khasnya KIPS UTARA !!!! Very Happy Very Happy Very Happy
    PENGUMUMAN.. Disini aku dapat tahu bahawa SIFU KITA ARNINJA akan keluar motor BARUnya
    yg KE 2 KIPS ,selepas HILANG beberapa bulan yg lalu !!! cheers cheers cheers .TAHNIAH di ucapkan . flower flower setelah sekian lama menyepi ... Sleep Sleep Sleep
    Disini aku harap keadaan akan bertambah CERIA dengan kembalinya SIFO UTARA ini yang
    sangat terkenal di UTARA dan di Track SEPANG . afro
    Dapatlah kira nya SIFO menurunkan ilmunya yg betul cara2 menunggang dijalan raya
    dan di litar lumba. lol! sekian terima kasih .. sunny sunny sunny

Salam kepada Semua kawan2 kips...

Terima kasih Abg Adzhar atas pengemuman tu..ha..ha..ha..
    ingat nak wat suprise muncul diam2 jer..(saya budak baru belajar..)
    terima kasih juga pada kawan2 kippers yg selama waktu saya menyepi ni
    bagi semangat dan dtang umah sembang2..
    Ada gak bunyi2 dari kawan2 utara yg kata "apa la ninja ni tapi ajak orang join dianya senyap jer.." maaf saya pohon tapi org takde motor..senyap jer la..(macam signature sifu sya cakap la.."you better give all out or do nothing"
    Insyallah boleh jer kita kongsi ilmu sama2,saya bukan sifu.. malah jauh sekali boleh digelr dengan gelaran tu..sya juga masih belajar dan terus belajar agar dapat gaya dan cara penungangan yg selamat dan betul..

Sama2 kita enjoy dan berkongsi bila jumpa TTs nanti ok..
    kick_ingoal
    kick_ingoal

Kawasakikips Owner KIPPERS Utara - Page 10 Empty Re: Kawasakikips Owner KIPPERS Utara

Post by kick_ingoal Sat Sep 04, 2010 11:24 am

saya nak tanya skit,ada x kippers utara yang stay or keja kt area central/selatan yang nak balik cuti raya nanti Question

kalo ada boleh gak ride skali kot2 kena time yang sama Wink
    syafiq1193
    syafiq1193

Post by syafiq1193 Tue Sep 07, 2010 11:26 am

Salam Sejahtera semua kipers penang.... Disini saya ada kemuskilan berkenaan moto kips saya ni... moto ni dah masuk 1 thn... n meter perjalanan dah cecah 20000KM... so skarang moto ni bila jalan dalam 20KM mesti engin mati secara tiba2... kemudian selepas beberapa minit berhenti ( enjin dah cooldown ) bru boleh start balik.... Kenapa erk??? :-)
    hakim
    hakim

Post by hakim Tue Sep 07, 2010 4:51 pm

itu la jem panas namanya... kott.... pegi top oberrholll.. InsyaAllah masalah slesai...
    ranjau_berduri
    ranjau_berduri

Post by ranjau_berduri Tue Sep 07, 2010 5:07 pm

syafiq1193 wrote:Salam Sejahtera semua kipers penang.... Disini saya ada kemuskilan berkenaan moto kips saya ni... moto ni dah masuk 1 thn... n meter perjalanan dah cecah 20000KM... so skarang moto ni bila jalan dalam 20KM mesti engin mati secara tiba2... kemudian selepas beberapa minit berhenti ( enjin dah cooldown ) bru boleh start balik.... Kenapa erk??? :-)
    serbis carb?? What a Face What a Face
    khyan6920
    khyan6920

Post by khyan6920 Tue Sep 07, 2010 5:08 pm

check plug jer bro.. mayb plug kong dah kot... flower
    penang area mne bro?? raya meh la pmtg pauh.. cheers
    syafiq1193
    syafiq1193

Post by syafiq1193 Tue Sep 07, 2010 7:08 pm

khyan6920 wrote:check plug jer bro.. mayb plug kong dah kot... flower
    penang area mne bro?? raya meh la pmtg pauh.. cheers

Plug dah tukar... than bila bawak balik jd jugak... ingat nak wat servis carb bru ok kot... Png area bukit tengah jew.... insyallah...
    bravekids
    bravekids

Post by bravekids Tue Sep 07, 2010 10:16 pm

jom tts raya kt bagan nanti... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
    adzhar
    adzhar

Post by adzhar Wed Sep 08, 2010 12:16 am

Assalam..kom Shafiq !! Cool Aku rasa hang punya CDI nak kong laa... Shocked
    1) cuba pi check caburater..service.
    2) check CDI ( Igniter )
    aku selalu pi MegaFortune bagan lalang , BM..cari Man mekanik atau pi Parit Buntar
    kedai kat tepi sungai tu ...Tong Cai otai pomen ..banyak superbike pi kat dia..!!
    takat tu aku leh rekomen kat hang !!! cheers cheers cheers
    atau roger aku.. Suspect Wink Wink Wink
    syafiq1193
    syafiq1193

Post by syafiq1193 Wed Sep 08, 2010 12:42 am

adzhar wrote:
    Assalam..kom Shafiq !! Cool Aku rasa hang punya CDI nak kong laa... Shocked
    1) cuba pi check caburater..service.
    2) check CDI ( Igniter )
    aku selalu pi MegaFortune bagan lalang , BM..cari Man mekanik atau pi Parit Buntar
    kedai kat tepi sungai tu ...Tong Cai otai pomen ..banyak superbike pi kat dia..!!
    takat tu aku leh rekomen kat hang !!! cheers cheers cheers
    atau roger aku.. Suspect Wink Wink Wink

wslm.... td aku bg dkt kedai superbike dpn umah nie... first dia suspect minyak aku campur air...
    so td try jugak keringkan tank n karb... pas tu try isi minyak balik masih jd perkara yang sama... semput n mati enjin...
    so td aku tinggal moto aku kat kedai tu untuk servis karb.... so iktiaq je la sbelum raye nie... hehe nak braye dgn KIPS ni jgk nnt... :-P
    anakjin
    anakjin

Post by anakjin Thu Sep 09, 2010 12:54 pm

as.. salam
    problem bro sebijik mcm problem saya.
    Saya kena main suis kunci atau suis on/off. baru leh hidup engine balik.
    adzhar
    adzhar

Post by adzhar Wed Sep 22, 2010 11:02 am

Salam kippers semua ! cheers
    Pada 18 sept 2010 sabtu KIPS UTARA telah mengadakan TTs Raya dari
    rumah ke rumah kippers yg buat open house . Disini aku ingin merakamkan berbanyak2
    terima kasih kepada :
    1) Arief Ninja , Parit Buntar - OPEN HOUSE.
    2) Shahir , Lake Bukit Merah - Maj.Perkahwinan.
    3) Fikri Lorenzo , Bandar Baru - OPEN HOUSE.
    4) Obie , Kulim - OPEN HOUSE.
    5) SIDI , Lunas , - OPEN HOUSE.
    6) KR Fit Andrea Dovizioso , Penaga - OPEN HOUSE.
    7) Rumah AKU , Serdang - OPEN HOUSE.
    Cool Lee Ninja 250R P/Buntar.
    9) Ninja Syed 250R Sg.Petani.
    11) FZ Mat Ben Spies , Penang.
    12) Khor Takahashi , BM.
    13) Wan Carlos Cheaca , Kulim.
    14) Hafiz Casey Stoner , Alma .
    15) KR Babykips Angah , P/Buntar .
    16) Bro MIE Taiko , Alor Star.
    17) Isani Hardcore RIDER ,Kepala Batas.
    18) Khalis Rambokips , BM .
    19) Sifo Lan Lit Lau .
    20) Chief Marshal KIPS Utara Dr.KURA2.
    21) Black Mamba - Special Guest - Taiping/Klang.

* Our next TTs will be Baling / Pekan Danok / Tasik Kenyir...nantikan tarikh akan
    di umumkan !!!! flower flower flower lol! lol! lol! bom cheers Terima Kasih .!!!
    sood_penang
    sood_penang

Post by sood_penang Wed Sep 22, 2010 6:47 pm

adus... tgk list name un dah asa jealus...
    best tts..
    moto plak buat hal last2 minit...
    hope next tts ley la join an... huhuh..
    sdey toll Sad
    falcon78
    falcon78

Post by falcon78 Thu Sep 23, 2010 11:35 pm

lol! salam perkenalan...

ada masa nak join korang gak..

hari-hari trip semanggol-parit buntar..

boring gak naik motor sorang sorang
    isani
    isani

Post by isani Fri Sep 24, 2010 8:38 pm

Join jangan tak join...bagi meriah skit TTS utara.
    cheers
    sood_penang
    sood_penang

Post by sood_penang Wed Sep 29, 2010 3:18 am

yah,,, smemngnya utara the best
    helmynyte89
    helmynyte89

Post by helmynyte89 Wed Sep 29, 2010 6:11 am

Salam buat semua teman2 kippers or yg sewaktu dengannya...
    agak lama aku dah x join forum or pape ride..
    nak cari ruang sembang lebat pon dah tak beberapa nak jumpa.. Laughing
    anyway just hope semoga korang smua sihat2 and happy2 slalu..
    myb another year dapat lagi aku join korang semua ride..
    safe ride bro2 skalian..and wish me luck k..time kasey..
    Very Happy
    Salam perantauan daripada aku, helmynyte89..

Jika ada sumur diladang,
    boleh hamba menumpang mandi,
    jika ada umur yang panjang,
    dapat kita berjumpa lagi, hidup kawasaki! tongue
    arninja5984
    arninja5984

Post by arninja5984 Fri Oct 01, 2010 4:04 am

helmynyte89 wrote:Salam buat semua teman2 kippers or yg sewaktu dengannya...
    agak lama aku dah x join forum or pape ride..
    nak cari ruang sembang lebat pon dah tak beberapa nak jumpa.. Laughing
    anyway just hope semoga korang smua sihat2 and happy2 slalu..
    myb another year dapat lagi aku join korang semua ride..
    safe ride bro2 skalian..and wish me luck k..time kasey..
    Very Happy
    Salam perantauan daripada aku, helmynyte89..

Jika ada sumur diladang,
    boleh hamba menumpang mandi,
    jika ada umur yang panjang,
    dapat kita berjumpa lagi, hidup kawasaki! tongue

salam...wah bro sekarang sudah sambung kat uk woo..
    pcq5913
    pcq5913

Post by pcq5913 Mon Oct 04, 2010 2:11 pm

falcon78 wrote: lol! salam perkenalan...

ada masa nak join korang gak..

hari-hari trip semanggol-parit buntar..

boring gak naik motor sorang sorang

salam bro.. mai la join kitorang lepak kat market bagan serai setiap hari ahad 10am. petang ahad selalu kami lepak kat bukit merah. tu pun kalu sudi la huhuhu....
    Very Happy Very Happy
    falcon78
    falcon78

Post by falcon78 Tue Oct 05, 2010 4:49 pm

kalau kedai depan market tu tau la aku,,,Ada masa aku pi.. kalau bukit merah ,,
    petang ahad korang naik laketown ker? Ada kelapangan aku join walaupon aku ni jenis
    pendiam,, sebab tu nickname falcon,,,Tapi area parit buntar banyak nampak motor kips..
    yang tu korang ker...Kedai sticker lepas trafik light nak masuk pekan parit buntar tu
    korang selalu pi tak,,Yang nyonya kedai cakap kuat-kuat tu.. ingat nak buat sticker lining
    untuk rim,,
    pcq5913
    pcq5913

Post by pcq5913 Fri Oct 08, 2010 10:14 am

falcon78 wrote:kalau kedai depan market tu tau la aku,,,Ada masa aku pi.. kalau bukit merah ,,
    petang ahad korang naik laketown ker? Ada kelapangan aku join walaupon aku ni jenis
    pendiam,, sebab tu nickname falcon,,,Tapi area parit buntar banyak nampak motor kips..
    yang tu korang ker...Kedai sticker lepas trafik light nak masuk pekan parit buntar tu
    korang selalu pi tak,,Yang nyonya kedai cakap kuat-kuat tu.. ingat nak buat sticker lining
    untuk rim,,

ooo kedai stiker taman wawasan jaya tu... selalu dah... wat stiker murah gak kat dia.. sebenarnya kami selalu lepak kat market bagan serai pastu pi tepi kolam bukit merah tu jer.. bli barang makanan kat pekan hari ahad tu pastu pi bekelah kat tepi kolam bkit merah tu.... Very Happy bro xder no phone ker?kalu ada leh contact... mana la tau kot2 nanti kami nak p makan MEE BRASSSAPPP kat tanjung piandang leh join...
    falcon78
    falcon78

Post by falcon78 Sat Oct 09, 2010 8:46 pm

no hp; 016-5675455
    malek...
    Wokey.....Nanti aku pusing-pusing cari korang,,
    nak tanya,, korang semua ada berapa orang,,, yang aku pernah nampak
    kat market tu 2 bijik parking rapat-rapat,,
    pcq5913
    pcq5913

Post by pcq5913 Sun Oct 10, 2010 3:13 pm

falcon78 wrote:no hp; 016-5675455
    malek...
    Wokey.....Nanti aku pusing-pusing cari korang,,
    nak tanya,, korang semua ada berapa orang,,, yang aku pernah nampak
    kat market tu 2 bijik parking rapat-rapat,,

kat market tu aku ngan adik je.(pasal aku nega) tapi selalu ada bdk sg bogak lepak skali.. krz n krzzx
    kira suma dalam 6 biji yg aktif... yang x aktif dalam 20 org kat bagan serai ni.. macam2 kaum ada huhuhu 1 malaysia la katakan.... phone aku 0103877718(along)
    selalu yg lepak kat market ni...
    1. along (aku le tu)kr
    2. atan krz
    3. omaga krzzx
    4. mamat kr
    5. bobo kr
    6. ajib krz

petang ahad kami pi bukit merah, lepak sana Twisted Evil
    falcon78
    falcon78

Post by falcon78 Sun Oct 10, 2010 9:56 pm

memang betul sangkaan aku....
    Korang yang niaga kat market tu.. kalau 2 oarang.. maksudnya yang kurus tu adik lah..
    Aku pergi pusing kolam bukit merah ahad dalam kol 5.45-6.00 tak nampak pon..
    Mungkin salah time..

arninja5984
    arninja5984

Post by arninja5984 Thu Oct 14, 2010 6:24 am

Salam sumer kippers..

Sabtu ni 16/10/2010 aku ada sessi layan corner & layan tengok burung..pada sapa2 yg berminat nak follow atau nak tengok boleh la join...dah lama tak wat aktiviti weekends ni. detail leh tengok kat bawah..

Tarikh & Masa: 16/10/2011 (Sabtu) jam 8:30pgi.

RV Point : Selepas tol jambatan Pulau Pinang (pondok tunggu bas)

Syarat2 nak join: Sila pakai pakaian yg sesuai,full face helmets,jacket, gloves,padding dan boots.(kalu nak layan corner la).

Takde paksaan untuk join, sapa yg berminat dan nak sama2 belajar cornering technic leh la datang..(nak datang join minum2 TTs breakfast pun bleh...)

Yg confirm Join

1.Arninja aka Khairul.
    2.Doctor kura2 aka Firdaus.
    3.
    4.
    5.

Dan Petang tu plak pada pukul 5ptg kalu sapa2 yg ada kelapangan leh la hadirkan diri kat R&R Pantai Bersih, ada meeting yg telah diaturkan oleh wakil Kips Utara untuk membincangkan aktiviti2 akan datang untuk kippers utara..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 07, 2024 2:23 am