Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

imam123
zakuan
centeng
sood_penang
reza
kacong hebat
gammafiber
Pak_Utih
Del
BoyKL
fareastz
zorro_night2
duke
blitz QQ
1 penang
Idris Bin Mat Seman
ibnu paid
matbert
zackgurun
falcon78
dart_haitaara
anuar
bainz
NinjaGreen
jalil
jayjeffrey
greateacherjeff
jaslee
kr150c87
kaw_kaw
Jebat_Mka.75
dinbuncit
ijan2009
YUS 2373
eL
kiperijau
dreamers_vault
said
tokkiburn
Lon
Fazlil Hakimi
aWe89
mamat
nekman
aiekempo
sang keloi
ryuganz
Daos
bravekids
kick_ingoal
ADREY
mattken
katak pisang
Matthew
corNinja
siput
kingslayer
hakim
alep
teodolit @ ishak
@zri
faiz_krr
mainjet290
AsTaLaVisTa
asrolsani
zalie78
pcq5913
kahmadz
Skillo
ninja green
paeach
min_pulau
pirate
suhaimisobrie
Kawasaian
wengweng
helmynyte89
klip^ketas
arninja5984
kawesakai_penang
mambang
adzhar
ariff-NINJA
edmundleong
zampd
hantukatik
ranjau_berduri
BATMAN
obasan
mizieq
azzo
MBN 2254
mal 5190
pokju79
ckguAzharazali
LuNaCy
doctor kura-kura
wadin
mira_buruk
deen325
wan tuah
Amir
cdan
alldisc
Maverick
biggiekawa
khair_delta
aJa
eman_92
kipas
dol
nol_kips
amirburn
evilme
krijauan
kurt2812
carlnain
121 posters

KIPPERS DOWN / XCIDENT.........

helmynyte89
    helmynyte89

KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Empty Re: KIPPERS DOWN / XCIDENT.........

Post by helmynyte89 Sat May 15, 2010 7:46 pm

Salam kepada semua rakan2 kippers...
    Firstly aku nak ucap thanks you bery march to all yang mendoakan kesejahteraan aku antaranya
    Kipsbaru,Sinclair,Aja,Virus,Carl9,Bro edd,Obasan,and semua la...time kaseeey semua.

Punca : Sebuah Alphard membelok dengan mengejut disamping langgar double line dari arah bertentangan ke laluan aku. waktu tue aku bawak sepoi2 bahasa, tp dek kerna x sempat membrek, aku langgar sisi keretanya...
    ngeri aku dgr cite org2 yang tlg aku..lepas perlanggaran aku pening2 and terus pengsan..

Kesan : Keningku dijahit6-7 jahitan, 2 gigi ku patah, hidung patah and luka2 kecil lain... motoku rosak teruk dibahagian depan, fork,rim,mudguard and cover depan rosak teruk.....

Pesanan : Pandulah dengan cermat..."Safe Ride Bro"... KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_wink

Aku mungkin berehat dalam beberapa bulan nie daripada ride...
    wengweng
    wengweng

KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Empty Re: KIPPERS DOWN / XCIDENT.........

Post by wengweng Sat May 15, 2010 8:09 pm

wadin wrote:
    alldisc wrote:
    mambang hijau wrote:

aku dapat berita terkini bahawa member kita Ali_Victor RAPAEL
    terlibat dalam kemalangan pagi ini di Rawang kerana mengelak seekor anjing ATAS jalan ..

Beliau sempat melawak mengatakan "aku dalam kelajuan cahaya beb KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_eek KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_eek , sekali ada lak DOG tido atas jalan KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Affraid KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Affraid terpaksa
    aku break ala BREMBO. Terpaksa aku terseret mcm dlm cite tamil dlm phone krijauan mlm tadi "

BABI punya anjing!! yang kau tidur atas jalan naper??? penaya kawan aku ajer...

skrg kita terpaksa tambah title baru utk ali iaitu

ALI VICTOR RAPAEL DOGGY

p/s korban satu posting...

salam....
    SmileSmile tergelak aku sorang2..... babi sekarang sudah pandai bela anjing:) kenapa anjing itu baring semalam, tak baring esok ke... Laughing Laughing Laughing ALI VICTOR RAPAEL DOGGY-kalau dlm cite koboi org putih , ini dah jadi legend ....Cite ini ada dlm DVD warna biru sahaja...
    Dalam cite Tamil ,dia terseret dan boleh mengelak bila ada lori balak menghalang shj, tapi belum pernah aku tengok cite Tamil dia mengelak Dog Laughing . itu lah sebab ali terjatuh....
    janji semua selamat dan gws... kau true rider bro -ali victor rafeal doggy padaiyapaaSmile aaaamaaakkkkkkk dey dey
    berhati hati2 kawan2

wakakakakakakakakaka..... KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_sad KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_sad KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_sad

GWS bro..kite jumpe mlm nie..
    paeach
    paeach

Post by paeach Fri May 21, 2010 3:40 pm

giliranku pula yg xcident..
    kekeke..
    baru je semalam(20.5.10-mlm jumaat) kena..
    punca : time ujan gerimis+jalan licin+malam(lampu jln xde)+silau(kereta yg bertentangan).
    tempat kejadian kat sg pelek - sepang (dpn esso sg.pelek)... time nk balik..pg rmh sedara time ni..
    kelajuan hanya antara 40kmh-60kmh..
    nasib baik xde kereta kat blkg..kalau x abis la..
    kecederaan hanya luka kecil sebesar duit syiling 5sen di siku kiri dan 50sen di lutut kanan sahaja.. (luka mcm org jatuh basikal)
    nasib baik pakai glove + fullface + sweater biasa + kasut biasa time tu.. (ni je pakaian rasmiku semasa ride..kalau ada full safety mmg dah pakai da ni..)
    kalau x tapak tangan pon ada duit syiling melekat mcm dulu(ssh mau jaga woo0)..
    keadaan Zebraku hanya calar ckt di fairing bwh(kanan),tmpt tkn brek blkg bengkok ckt n handle bengkok ckt..

alhamdulillah hanya luka ckt je...leh pegi sekolah relax je..
    ^_^

igt terok time tu..sbb tgk moto berpusing+terseret..mangsa terseret dlm 2-3 meter (rossi style..mcm main gelongsor kat tmn permainan jocolor).. lol!

syukur!! cheers cheers cheers
    carlnain
    carlnain

Post by carlnain Fri May 21, 2010 3:46 pm

GWS bro...kalo x leh dtg TTS sok pon x pe , kasi relaks je kat umah
    paeach
    paeach

Post by paeach Fri May 21, 2010 4:06 pm

carlnain wrote:GWS bro...kalo x leh dtg TTS sok pon x pe , kasi relaks je kat umah

luka kecil je..
    kalau tuan rmh kasi keluar itu malam..
    den kuar..
    kalau x, x la..
    haha..

Very Happy
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Sat May 22, 2010 6:03 pm

helmynyte89 wrote:Salam kepada semua rakan2 kippers...
    Firstly aku nak ucap thanks you bery march to all yang mendoakan kesejahteraan aku antaranya
    Kipsbaru,Sinclair,Aja,Virus,Carl9,Bro edd,Obasan,and semua la...time kaseeey semua.

Punca : Sebuah Alphard membelok dengan mengejut disamping langgar double line dari arah bertentangan ke laluan aku. waktu tue aku bawak sepoi2 bahasa, tp dek kerna x sempat membrek, aku langgar sisi keretanya...
    ngeri aku dgr cite org2 yang tlg aku..lepas perlanggaran aku pening2 and terus pengsan..

Kesan : Keningku dijahit6-7 jahitan, 2 gigi ku patah, hidung patah and luka2 kecil lain... motoku rosak teruk dibahagian depan, fork,rim,mudguard and cover depan rosak teruk.....

Pesanan : Pandulah dengan cermat..."Safe Ride Bro"... KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_wink

Aku mungkin berehat dalam beberapa bulan nie daripada ride...

truk gak ko pnya kes..nasib bek kepala ko xda pape..maksud aku mcm gegaran otak la..bahaya wooo!!
    ko dok rehat2 je..jgn aktif2 sgt utk masa sebulan 2 ni..ko sempat amik no plate alfuck alphard tu x??
    helmynyte89
    helmynyte89

Post by helmynyte89 Sat May 22, 2010 6:34 pm

Masing2 dah wat report... Inspector yg hanlde kes nie kata kalau dlm makhamah,aku blh menang pon...
    next week br nak g bagi statement kat polis lagi...
    sekarang dah beransur pulih..alhamdulillah... KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_surprised
    carlnain
    carlnain

Post by carlnain Sat May 22, 2010 6:49 pm

helmynyte89 wrote:Masing2 dah wat report... Inspector yg hanlde kes nie kata kalau dlm makhamah,aku blh menang pon...
    next week br nak g bagi statement kat polis lagi...
    sekarang dah beransur pulih..alhamdulillah... KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_surprised

Kalo d baca dari cite ko , ko kompom menang pasal ko langgar sisi kereta .
    Dah tentu ko menang punya .

Ni pengalaman aku , aku jln lurus keta kuar simpang .
    aku langgar n masuk spital , kaki kanan aku patah , ilang ingatan 1bulan n kecederaan lain2
    yg x berapa serius . Moto akulak hancus terus . So selepas proses perbicaraan tuk claim
    insurance ,(d pendekkan cite) aku automatic menang pasal aku main road masa tu .

tapi sayang lawyer putar belit, so aku dpt rm20k je masa tu ,
    sepatutnya 40k pasal aku ternampak perjanjian atas meja lawyer tu(pihak keta tarik diri dia bayar ganti rugi).
    setelah bertekak2 aku dpt rm20k tanpa bayar apa2 yuran guaman(sial punya lawyer dah mkn rm20k++ lagi nak
    charge aku yuran guaman .mcm harem betoi).

Nasihat aku , kalo ko nak fight dlm mahkamah
    pastikan ko hadir n mendengar sendiri berapa RM yg ko akan dpt sbg ganti rugi
    masa HAKIM jatuhkan hukuman .Biasanya kes2 mcm ni (dah tentu menang) diorg akan settel luar mahkamah.
    helmynyte89
    helmynyte89

Post by helmynyte89 Sat May 22, 2010 7:05 pm

Teruk gak kecederaan ko dlu ye carl, smpai ilang ingatan sbulan...
    Nasib la aku sikit je...
    thanks nasihat berguna sbb aku x reti sgt sal2 makhamah nie..
    Pasal kes aku nie,kmungkinan menang amat besar..tp x taw la lak jika yg sbelah pihak sana guna kapal sing ke.hehe..
    ooo...kena dgr la brapa jmlah bakal aku dpt ek? and inspector and pguam tue cakap, x de bayaran pon dkenakan atas aku...uik,diorang amik percuma? entah la...
    carlnain
    carlnain

Post by carlnain Sat May 22, 2010 7:20 pm

helmynyte89 wrote:Teruk gak kecederaan ko dlu ye carl, smpai ilang ingatan sbulan...
    Nasib la aku sikit je...
    thanks nasihat berguna sbb aku x reti sgt sal2 makhamah nie..
    Pasal kes aku nie,kmungkinan menang amat besar..tp x taw la lak jika yg sbelah pihak sana guna kapal sing ke.hehe..
    ooo...kena dgr la brapa jmlah bakal aku dpt ek? and inspector and pguam tue cakap, x de bayaran pon dkenakan atas aku...uik,diorang amik percuma? entah la...

Inspector saahab tu memang x ada amek apa2 kat ko , lawyer tu je .

kalo ko nak tau setiap hospital akan ada agent2 lawyer yg tunggu org xcident.
    kalo ko punya kes compom menang , itu jam gak dia approach ko or family ko(kalo ko pensan la.
    masa aku x cident ckit punya banyak namecard lawyer family aku dpt) .
    ayat x mengenakan apa2 caj tu pembohong beb , ko tunggu jela bila dah dpt duit.

1 lagi trick yg diorg bese gune .
    ko x yah dtg mahkamah tau2 dia panggil tuk
    sain cek je . Cek lak dari company dia bukan cek yg dtg dari pihak keta.
    (ayat bese dia " adey, itu kreta mau settel , dia bayar awak rm12k ok ka adey??, tarak ok
    kita kasi layan la tapi tarak taula berapa boleh minang"
    ni ayat sycho kalo ko nak tau.
    ko rasa dah besar tapi cuba ko tgk policy insurance tuk kecederaan mcm ko .
    itulah ammount yg laywer tuntut sebenarnya.

ni sume dia dah kelabukan mata ko je . bila ko tgk ammount tu dah beso ko sain jela
    padahal dia dpt lebih banyak.

biasanya dia pon x kan panggil ko tuk dtg mahkamah pon.
    panggil ko dtg sain cek je...... cheers sunny cheers sunny
    helmynyte89
    helmynyte89

Post by helmynyte89 Sat May 22, 2010 10:06 pm

waaa...gila talak aku mendengarnye.....!
    info yang bagus nie.....time kasih banyak2 kat ko bg info cm nie....sesapa ade lagi nasihat/info bagitau...
    aku xreti sgt menda2 bkaitan excdent and makhamah ni..
    skurang-kurangnya sesapa lagi yang excdent tahu step2 nye...ok thankiu skali lagi carl...
    mambang
    mambang

Post by mambang Sun May 23, 2010 1:28 am

Berita terbaru member kite Toepack_Jr kemalangan semasa dalam perjalanan untuk ke tempat TTS Tasik Idaman,Bangi...sebentar tadi...beliau hilang kawalan semasa mengambil selekoh tajam...moto agak teruk kerana terlanggar divider,,beliau telah dihantar ke Hospital Kajang untuk dapatkan rawatan..takziah pada beliau semoga cepat sembuh...amin
    paeach
    paeach

Post by paeach Sun May 23, 2010 1:59 am

kesian beliau...
    semoga cepat sembuh!
    helmynyte89
    helmynyte89

Post by helmynyte89 Sun May 23, 2010 2:10 am

Semoga cepat sembuh Toepack_Jr...

paeach
    paeach

Post by paeach Sun May 23, 2010 3:01 am

helmynyte89 wrote:Semoga cepat sembuh Toepack_Jr...

bro plk luka2 dah kering ke??
    KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_biggrin
    zampd
    zampd

Post by zampd Sun May 23, 2010 4:40 am

latest news.............toepack_jr dimasukkan ke wad 1 katil 11 hospital kajang....................
    carlnain
    carlnain

Post by carlnain Sun May 23, 2010 6:01 am

zampd wrote:latest news.............toepack_jr dimasukkan ke wad 1 katil 11 hospital kajang....................

Insyallah kalo x ada apa2 program aku nak g melawat dia sok dlm kul 3.
    sesiapa yg nak join lehla call aku, carlnain-0173360851.

Aku ada d tpt kejadian(tapi x dpt tgk masa dia down).
    Segala urusan MOTOR dia aku dah uruskan , moto skunk ada d opis alldisc.
    sok aku akan tanya apa plan beliau pasal moto 2. Skunk x leh nak kacau dia ,
    biar dia rest dulu sok pg2 baru aku akan sms/call dia.

Ok kengkawan tido dulu , harap2 aku pree sok... sunny sunny sunny
    carlnain
    carlnain

Post by carlnain Sun May 23, 2010 11:36 am

carlnain wrote:
    zampd wrote:latest news.............toepack_jr dimasukkan ke wad 1 katil 11 hospital kajang....................

Insyallah kalo x ada apa2 program aku nak g melawat dia sok dlm kul 3.
    sesiapa yg nak join lehla call aku, carlnain-0173360851.

Aku ada d tpt kejadian(tapi x dpt tgk masa dia down).
    Segala urusan MOTOR dia aku dah uruskan , moto skunk ada d opis alldisc.
    sok aku akan tanya apa plan beliau pasal moto 2. Skunk x leh nak kacau dia ,
    biar dia rest dulu sok pg2 baru aku akan sms/call dia.

Ok kengkawan tido dulu , harap2 aku pree sok... sunny sunny sunny
    Aku baru pas berckp dgn Toepack_jr. Kecederaan agak serious , Tulang Lutut retak n tumpurung lari.
    Beliau ada d WAD 1 KATIL 11 , dlm kul 3 kang aku insyallah turun melawat dia . sesiapa nak pollow
    call or sms aku.
    BATMAN
    BATMAN

Post by BATMAN Sun May 23, 2010 12:34 pm

GWS BRO,

malang x berbau..so kipper berhati2 bila berada d jln raya...

teringat plk masa aku down 2 bln yg lepas... KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_rolleyes
    zampd
    zampd

Post by zampd Sun May 23, 2010 1:31 pm

aku on the way bersama Zalie78.................jom kita gi melawat................ KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_cool
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Sun May 23, 2010 4:00 pm

G.W.S bro..rasa serba salah tu terlalu menebal dlm dri aku..aku pon xtau mcm ne bleh jd..tp yg aku sempat tgk die melambung dan motor die berpusing..dr pe yg die ckp..die nak elak aku..aku pon x pasti sgt..pape pon smd sebab aku atau bukan sbb aku, aku minta maaf sgt2..
    mambang
    mambang

Post by mambang Mon May 24, 2010 1:04 am

Sabar kurt..nak bt camana benda dah nak jadi..walaupun aku dah berpesan kat korang dan diri aku sendiri bahawa jalan ke sana byk laps berbahaya..tapi darah muda masih x blh nak control...menyesal....lps nih aku harap kippers control emosi semasa menunggang BIAR LAMBAT ASAL SELAMAT...aku pun rasa bersalah jugak
    klip^ketas
    klip^ketas

Post by klip^ketas Mon May 24, 2010 2:19 am

GWS toepack_JR..
    semua yg berlaku adalah ketentuan Ilahi..
    paeach
    paeach

Post by paeach Mon May 24, 2010 2:23 am

klip^ketas wrote:GWS toepack_JR..
    semua yg berlaku adalah ketentuan Ilahi..

KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_sad KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_sad KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_sad
    mal 5190
    mal 5190

Post by mal 5190 Mon May 24, 2010 2:39 am

GWS toepack..
    learn from exprience..
    takde sape yg slh n xde sape yg btl..
    bnde dah mmg nk jadi..
    yg penting, lps ni klu ade jln2 yg kite nk tuju tu merbahaye, mntk tlg person in-charge briefing serba sedikit psl keadaan jln sblm tayar golek..
    cth: jln gelap, koner tajam, laluan sempit dan sebagai nye..
    at least dgn sedikit briefing, kite bole imagine mcm mane keadaan jln tu nt..
    ape2 pun trime kasih byk2 kpd sume kippers yg ade smlm sbb saling tolong menolong antara satu same lain..
    salam..
    KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_smile KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_smile KIPPERS DOWN / XCIDENT......... - Page 7 Icon_smile

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 07, 2024 4:31 am