Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

Jerniest
rais
gojoil
md_noh
casterside
AsTaLaVisTa
Matthew
mainjet290
zenkage
khor
imam123
crazeechildz
16 posters

Aku da jumpe dah! Ini lah budak2 yang rosakkan nama baik kippers!!

crazeechildz
    crazeechildz

Aku da jumpe dah! Ini lah budak2 yang rosakkan nama baik kippers!! Empty Aku da jumpe dah! Ini lah budak2 yang rosakkan nama baik kippers!!

Post by crazeechildz Sat Apr 21, 2012 12:32 am

Cer korang tengok dorang ni..aku tak yakin la motor2 yang diorang pakai tu dorang beli sendiri..
    imam123

Aku da jumpe dah! Ini lah budak2 yang rosakkan nama baik kippers!! Empty Re: Aku da jumpe dah! Ini lah budak2 yang rosakkan nama baik kippers!!

Post by imam123 Sat Apr 21, 2012 5:00 am

jgn cepat pandang orang sebelah mata bro -.- ade despatch yg income cecah 3k bro.. wat part time berniaga bla bla bla.. ape2 pun, biar la diorg dgn hal diorg..
    khor
    khor

Aku da jumpe dah! Ini lah budak2 yang rosakkan nama baik kippers!! Empty Re: Aku da jumpe dah! Ini lah budak2 yang rosakkan nama baik kippers!!

Post by khor Sat Apr 21, 2012 11:05 am

crazeechildz wrote:

Cer korang tengok dorang ni..aku tak yakin la motor2 yang diorang pakai tu dorang beli sendiri..

hui... hebat betul... rendeer skrg baru aku tau yg kips pun boleh buat macam tu... Sleep mekasih byk mat2 rempit semua... geek jocolor
    crazeechildz
    crazeechildz

Post by crazeechildz Sat Apr 21, 2012 12:44 pm

imam123 wrote:jgn cepat pandang orang sebelah mata bro -.- ade despatch yg income cecah 3k bro.. wat part time berniaga bla bla bla.. ape2 pun, biar la diorg dgn hal diorg..

xde laa..aku just sangsi jep..xde la direct tuduh2 dorang ni ke ape..kalo logik nya beli sendiri, mesti sayang2 timang2 moto tuh, kasi make up chantek2..xde maknenye nak lenjan moto smpi mcm tuh..seposen dr aku~
    imam123

Post by imam123 Sat Apr 21, 2012 12:57 pm

crazeechildz wrote:
    imam123 wrote:jgn cepat pandang orang sebelah mata bro -.- ade despatch yg income cecah 3k bro.. wat part time berniaga bla bla bla.. ape2 pun, biar la diorg dgn hal diorg..

xde laa..aku just sangsi jep..xde la direct tuduh2 dorang ni ke ape..kalo logik nya beli sendiri, mesti sayang2 timang2 moto tuh, kasi make up chantek2..xde maknenye nak lenjan moto smpi mcm tuh..seposen dr aku~

der...kat amarika tuh, org dok lenjan supobike.. dok main spin2 tayar kasi kuar asap, wat wili2 bagai.. tu tayar tak macam murah plak.. kalau org dalam video tu mampu nak main2 dgn tayar, lantak diorg la.. kalau skali skala takpe rasenye. takde la sampai lenjan skali trus botak tayar tu.. maybe nak test tayar baru kot..
    zenkage
    zenkage

Post by zenkage Sat Apr 21, 2012 3:03 pm

Maybe ada minat nak jadi cam rok bagoros kot =) ade bakat not bad.
    Dorang ni keje bengkel x silap aku so if dorang mampu,nasib dorang la.
    Xtau lak yang pkeje bengkel ni kaki cilok an. The only way to do it is to catch them red handed.
    Buat Sting operation. cam dulu ade gak budak kips buat. memang steady,dpt tngkap budak 17 tahun. lol What a Face
    crazeechildz
    crazeechildz

Post by crazeechildz Sun Apr 22, 2012 12:41 am

imam123 wrote:
    crazeechildz wrote:

der...kat amarika tuh, org dok lenjan supobike.. dok main spin2 tayar kasi kuar asap, wat wili2 bagai.. tu tayar tak macam murah plak.. kalau org dalam video tu mampu nak main2 dgn tayar, lantak diorg la.. kalau skali skala takpe rasenye. takde la sampai lenjan skali trus botak tayar tu.. maybe nak test tayar baru kot..

if dat so..i'm really glad to noe dat.. Wink
    crazeechildz
    crazeechildz

Post by crazeechildz Sun Apr 22, 2012 12:48 am

zenkage wrote:Maybe ada minat nak jadi cam rok bagoros kot =) ade bakat not bad.
    Dorang ni keje bengkel x silap aku so if dorang mampu,nasib dorang la.
    Xtau lak yang pkeje bengkel ni kaki cilok an. The only way to do it is to catch them red handed.
    Buat Sting operation. cam dulu ade gak budak kips buat. memang steady,dpt tngkap budak 17 tahun. lol What a Face

hope they r really earn it with their gut Wink
    mainjet290
    mainjet290

Post by mainjet290 Tue May 01, 2012 1:15 pm

support stetment abe ni..ermm, depa2 ni pakai kips da lame da kat belah2 utara dgn selatan..x baek kata depa lagu tu..ishh..ishh..isshhhhhhhh
    Matthew
    Matthew

Post by Matthew Thu May 10, 2012 10:59 pm

Tapi kalau dilihatkan pun para mat rempit dah mula pakai motor KIPS ni dan dah copkan ia macam THE NEXT RX-Z..aduuii teruk jugak saya tengok ni..just risau aje nanti nama KIPS akan terjejas. Kalau dah tau nak guna motor ni secara hemah dan no worries..asalkan tak buat benda yang pelik2.
    imam123

Post by imam123 Thu May 10, 2012 11:54 pm

Matthew wrote: Tapi kalau dilihatkan pun para mat rempit dah mula pakai motor KIPS ni dan dah copkan ia macam THE NEXT RX-Z..aduuii teruk jugak saya tengok ni..just risau aje nanti nama KIPS akan terjejas. Kalau dah tau nak guna motor ni secara hemah dan no worries..asalkan tak buat benda yang pelik2.

kelmarin ade roadblock dekat dengan rumah aku.. aku baru balik kerja.. helmet hitam, baju biru, seluar slack hitam, kasut kelabu, helmet hitam, bag hitam, arm sleeve tattoo.. ade 125 depan aku die suruh ke depan, yg aku die tahan tengok macam tak puas hati dengan aku je.. aku clean. semua ada.. takde ape yang langgar undang2 pon.

tapi bile ingat balik mase polis tu tengok2 aku, aku pun rase macam tu la.. tengok kips ni da macam motor rempit.. cume yg tak pahamnye, pakai fullface dah, kasut pun dah....bukan pakai ms88/apollo..
    AsTaLaVisTa
    AsTaLaVisTa

Post by AsTaLaVisTa Mon May 14, 2012 12:48 pm

imam123 wrote:
    Matthew wrote: Tapi kalau dilihatkan pun para mat rempit dah mula pakai motor KIPS ni dan dah copkan ia macam THE NEXT RX-Z..aduuii teruk jugak saya tengok ni..just risau aje nanti nama KIPS akan terjejas. Kalau dah tau nak guna motor ni secara hemah dan no worries..asalkan tak buat benda yang pelik2.

kelmarin ade roadblock dekat dengan rumah aku.. aku baru balik kerja.. helmet hitam, baju biru, seluar slack hitam, kasut kelabu, helmet hitam, bag hitam, arm sleeve tattoo.. ade 125 depan aku die suruh ke depan, yg aku die tahan tengok macam tak puas hati dengan aku je.. aku clean. semua ada.. takde ape yang langgar undang2 pon.

tapi bile ingat balik mase polis tu tengok2 aku, aku pun rase macam tu la.. tengok kips ni da macam motor rempit.. cume yg tak pahamnye, pakai fullface dah, kasut pun dah....bukan pakai ms88/apollo..

Ala.. bese la bro...Asal moto beso sket...Mindset org sekeliling pikir negetive...Cam aku dulu xcident moto ngan Pakcik EX5 jual surat kabar...Aku yg kesakitan terbaring atas jalan patah tulang selangka bahu...X der sorang pun yg tolong...Pakcik tu yang langsung x cedera...Ramai lak yg nolong...Padahal Pakcik jual surat kabar tu yg langgar aku....Adessss..... Mad Mad Mad
    casterside
    casterside

Post by casterside Mon May 14, 2012 3:32 pm

aku tngk rider kips yg prenggg2 ni majoriti lingkungan umur 20an yg mana hormon testosteron masih giat dlm tubuh diorang. ditambah dgn kekurangan ilmu didada pantang pegang trottle budaya rempit n provoke sesama sendiri/org lain sudah menjadi asam garam hidup diorang. biarlah dia terjun dgn labu2 nyaaa
    zenkage
    zenkage

Post by zenkage Fri May 18, 2012 3:21 pm

True story. Niat aku nak amik kips semakin terbantut bila tengok mat rempit2 dok lenjan2 kips ari2....sedih + sayu.
    imam123

Post by imam123 Sat May 19, 2012 5:52 am

casterside wrote:aku tngk rider kips yg prenggg2 ni majoriti lingkungan umur 20an yg mana hormon testosteron masih giat dlm tubuh diorang. ditambah dgn kekurangan ilmu didada pantang pegang trottle budaya rempit n provoke sesama sendiri/org lain sudah menjadi asam garam hidup diorang. biarlah dia terjun dgn labu2 nyaaa

betul2.. aku pun muda lagi.. tahun ni baru 26. 1st time bawak moto 2stroke. sekali try, bedesup plak pegi die. cume rempit@provoke tu memang takde la. aku merembat pun sorang2 je. tu pun kat jalan yg clear dan highway. ade moto lain cucuk, aku kasi diorang lepas dulu.. malas nak melayan..
    Matthew
    Matthew

Post by Matthew Sat May 19, 2012 6:11 am

[quote="zenkage"]True story. Niat aku nak amik kips semakin terbantut bila tengok mat rempit2 dok lenjan2 kips ari2....sedih + sayu.
    [/quote]

Jangan tengok benda2 ni dah putus harapan bro,amik motor tu dan tunjukkan ape tu safe riding, 1 puas diri sendiri, 2 safety diutamakan 3 gaya pun ade maaaa.. afro
    md_noh
    md_noh

Post by md_noh Mon May 21, 2012 11:29 pm

betul bro.. pas ni dah takde lagi 2stroke baru dah,pas ni 4stroker jer,doa2 lah moga2 kjaan turunkan duti import motor,yamaha dpt bwk masuk R15,KTM bwk masuk Duke125 dan banyak lagi pilihan dgn harga yg mampu milik,tp berkualiti sbb diaorg takkan "gamble"kan nama besar diaorg dgn jual motor yg kurang kualiti mcm skrg nih, sedih tengok adik2 yg baru nak kenal dunia 2 roda perabih duit yg mak ayah bagi beli mcm2 barang utk sumbat dlm enjin motor diaorg,pastu bila rosak(takde duit nak beli brg ganti )mula gi masjid utk "pinjam" motor pak aji yg gi solat isya',sian pak aji balik jln kaki .hmmm....mls nak citer ahh...sedih...
    imam123

Post by imam123 Tue May 22, 2012 2:24 am

md_noh wrote:betul bro.. pas ni dah takde lagi 2stroke baru dah,pas ni 4stroker jer,doa2 lah moga2 kjaan turunkan duti import motor,yamaha dpt bwk masuk R15,KTM bwk masuk Duke125 dan banyak lagi pilihan dgn harga yg mampu milik,tp berkualiti sbb diaorg takkan "gamble"kan nama besar diaorg dgn jual motor yg kurang kualiti mcm skrg nih, sedih tengok adik2 yg baru nak kenal dunia 2 roda perabih duit yg mak ayah bagi beli mcm2 barang utk sumbat dlm enjin motor diaorg,pastu bila rosak(takde duit nak beli brg ganti )mula gi masjid utk "pinjam" motor pak aji yg gi solat isya',sian pak aji balik jln kaki .hmmm....mls nak citer ahh...sedih...

kat masjid pun kene rembat? biar betul. 1st time dengar nih. makin menjadi2 diorang ni.
    Matthew
    Matthew

Post by Matthew Wed May 23, 2012 12:15 am

[quote="imam123"][quote="md_noh"]betul bro.. pas ni dah takde lagi 2stroke baru dah,pas ni 4stroker jer,doa2 lah moga2 kjaan turunkan duti import motor,yamaha dpt bwk masuk R15,KTM bwk masuk Duke125 dan banyak lagi pilihan dgn harga yg mampu milik,tp berkualiti sbb diaorg takkan "gamble"kan nama besar diaorg dgn jual motor yg kurang kualiti mcm skrg nih, sedih tengok adik2 yg baru nak kenal dunia 2 roda perabih duit yg mak ayah bagi beli mcm2 barang utk sumbat dlm enjin motor diaorg,pastu bila rosak(takde duit nak beli brg ganti )mula gi masjid utk "pinjam" motor pak aji yg gi solat isya',sian pak aji balik jln kaki .hmmm....mls nak citer ahh...sedih...[/quote]

kat masjid pun kene rembat? biar betul. 1st time dengar nih. makin menjadi2 diorang ni.[/quote]

Itu lokasi kegemaran bro...tak tahu ke??
    gojoil
    gojoil

Post by gojoil Wed May 23, 2012 10:56 am

kekadang tabung masjid pon kena pecah
    imam123

Post by imam123 Wed May 23, 2012 11:40 am

yg dekat masjid@surau, selipar dengan kasut je aku tau. tabung memang femes. tapi moto aku memang tekujat...
    rais
    rais

Post by rais Fri Jun 29, 2012 11:07 am

Ada org tempat aku motor baru lagi.kurang setahun pakai.baki hutang tinggal 2000.baru balik dari uitm kelantan.malam tu kena curi padahal dah rantai bagai.rumah apartment pagar batu keliling.pintu kua masuk cuma satu dan ada pondok jaga.sorang saksi bagitau dia lalu situ ada nampak rxz ramai ramai kua dari situ tapi cover keliling ada satu moto kat tgh.maybe motor yg kena curi.apapun kips sekarang memang dah panas.kalau motor korang standard atau cantik,cepat cepatlah comotkan dia :-). Aku fairing kat signal kiri kanan dah pecah malas nak ganti.biar pencuri xberkenan.enjin pun dah xstandard.
    imam123

Post by imam123 Sat Jun 30, 2012 3:49 am

kat rumah aku ni moto baru kene pantang 1bulan masuk dalam rumah. laman depan rumah dah sambung dengan rumah. takde pagar dah. moto da 2bulan lebih, ingat nak parking kat luar lepas ni. tapi bile tau kes ni, terus tak jadi.
    casterside
    casterside

Post by casterside Tue Jul 03, 2012 11:11 am

kes hilang moto kt masjid nie acap kali dah berlaku..contohnya masjid kampung aku.
    yela kebanyakkan nya pakcik2 a.k.a org2 tua je yg slalu g masjid ni..
    faham2 jela org tua just kunci handle je so keselamatan lain kurang dititik beratkan..
    mcmana pencuri2 nie tak terliur..biasa dajal2 ni akan mulakan aktiviti mencuri time
    maghrid dan isyak.kesian pakcik2 tu.

Jerniest

Post by Jerniest Sun Aug 19, 2012 4:34 am

aku takleh terima naik kips pakai ms88apollo xpaham2 aku

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 07, 2024 12:00 am