Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

zenkage
kick_ingoal
hkm
pcq5913
8 posters

bolehkah kita membeli superbike singapore? adakah masalah berbangkit kemudian hari?

pcq5913
    pcq5913

bolehkah kita membeli superbike singapore? adakah masalah berbangkit kemudian hari?   Empty bolehkah kita membeli superbike singapore? adakah masalah berbangkit kemudian hari?

Post by pcq5913 Thu Jun 23, 2011 8:53 pm

baru2 ni ada kawan nak jual superbike singapore dgn harga yg aku kira payah nak dapat di malaysia ni.. tapi katanya C.O.E tamat pada 2014..
    apekebende C.O.E tu? mata aku dah bling2 bila tgk motor tu.. mem pun dah bg lampu ijau. tapi aku dgr banyak masalah akan timbul bla bli moto singapore ni... pada sesapa yg tau pekebenda COE tu tolong jelaskan leh x? aku xmo bila bli nanti ada masalah yg timbul... bukan senang nak kumpul dwit... nak perabih senang...
    hkm
    hkm

bolehkah kita membeli superbike singapore? adakah masalah berbangkit kemudian hari?   Empty Re: bolehkah kita membeli superbike singapore? adakah masalah berbangkit kemudian hari?

Post by hkm Thu Jun 23, 2011 10:29 pm

COE- cost of entitlement..tu jee yg aku tau itupon aku google..
    kick_ingoal
    kick_ingoal

bolehkah kita membeli superbike singapore? adakah masalah berbangkit kemudian hari?   Empty Re: bolehkah kita membeli superbike singapore? adakah masalah berbangkit kemudian hari?

Post by kick_ingoal Thu Jun 23, 2011 10:51 pm

COE=Certificate of Entitlement
    Lebih kurang macam geran motor la.
    Kalau nak tau pasal motor singapore ni boleh tanya en asrolsani sebab dia ada
    guna cbr singapore tapi dah nak jual Cool
    zenkage
    zenkage

Post by zenkage Fri Jun 24, 2011 12:59 am

x silap aku dye ade tarikh luput.maybe yg C.O.E tu. Yang tu after expired da x boleh pakai kan x silap.kene jual besi buruk je.....tah Smile
    Matthew
    Matthew

Post by Matthew Fri Jun 24, 2011 11:46 am

Masalahnye timbul bila COE expired dan bila berdepan dengan polis atau JPJ...
    asrolsani
    asrolsani

Post by asrolsani Fri Jun 24, 2011 1:56 pm

coe tu kira kenderaan punya lesen la... valid 10tahun
    kalau renew, bole pakai lagi 10 tahun... renew lagi, lagi 10tahun bole pakai, renew lagi dan lagi dan lagi....
    kalau tak renew, kira moto tu motor haram jadah... record moto akan didelete dari sistem jpj sg...
    kalau pakai, memang cari penyakit ler, sbb kalau takder rekod, kompom insurans ngan roadtax tarak...

aku nak jual motor tu sbb nak kena keluar duit renew coe je... kalau tak, aku pakai je.. best woo 600cc..hehe
    kipas
    kipas

Post by kipas Fri Jun 24, 2011 4:00 pm

asrolsani wrote:coe tu kira kenderaan punya lesen la... valid 10tahun
    kalau renew, bole pakai lagi 10 tahun... renew lagi, lagi 10tahun bole pakai, renew lagi dan lagi dan lagi....
    kalau tak renew, kira moto tu motor haram jadah... record moto akan didelete dari sistem jpj sg...
    kalau pakai, memang cari penyakit ler, sbb kalau takder rekod, kompom insurans ngan roadtax tarak...

aku nak jual motor tu sbb nak kena keluar duit renew coe je... kalau tak, aku pakai je.. best woo 600cc..hehe
    patot la laju....bape sen nak kena kuar utk COE 600cc tuh....model pe tuh???
    kawarangers

Post by kawarangers Fri Jun 24, 2011 9:01 pm

salam..dulu saya pakai singapore bike gak..tapi dah kantoi dgn kastam..
    dari apa yg saya tau..kita mmg xleh pakai motor singapore kalau kita xe bekerja di singapore..
    maksud saya PERMIT bekerja..kalau kita ada permit secara otomatik kita ada insurans singapore..so kita mmg boleh pakai motor dia..tapi kalau kita x keje di singapore mcm mane kita nak buat insuran? bayangkan kalau org singapore pakai moto kita pulak..pastu bawak masuk singapore..mcm mane dia nak daftar insuran moto tu atas nama dia kat sana? sedangkan kita x kenal owner asal..terpulang pada sedara utk menilai secara logik..kalau kene tahan dgn polis or jpj..memang xde hal kalau lesn B Full ade..roadtax ade..tapi kalau berani cuba la berdepan dgn Kastam pulak..tengok ape cerita..
    asrolsani
    asrolsani

Post by asrolsani Fri Jun 24, 2011 10:01 pm

nak buat insurans boleh... buat lesen antarabangsa je..
    pcq5913
    pcq5913

Post by pcq5913 Fri Jun 24, 2011 11:08 pm

hush... gerun aku bca stetmen hangpa suma..jd maknanya kalu aku beli moto yg COE nak tamat 2014 tu, aku bleh pakai moto tu 3taun je la.. lepas tu nak kena renew COE plak.. mesti banyak duit nak kena kuar tu.. kalu ikut insurans malaysia 10thn, mau kopak poket aku.. agak2 kalu CBR600cc renew 10 tahun brapa RM ye?

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 2:31 pm