Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

3 posters

Salam Perkenalan

ketupat
    ketupat

Salam Perkenalan Empty Salam Perkenalan

Post by ketupat Fri Apr 01, 2011 5:53 pm

Assalamualaikum Semua..

Terlebih dulu nak mintak maaf dari admin sebab dah buat posting sebelum memperkenalkan diri...bukan ape, teruja sgt tengok forum ni...mcm ramai otai2 kips kat sini...tu yang tak sabar2 nk mintak tolong..

Saya baru je terjumpa forum ni.Semalam tgh search pasal spesifikasi motor kips, terjumpa lak forum ni..terus register.Saya ada motor kips 1st model, tapi mengalami sedikit masalah...sebab tu nak mintak tolong ngan otai2 kat sini...

Nama saya Remy, asal dari Kelantan, tapi menetap kat Selangor...sekarang tinggal kat Meru, Klang.

Saya ade masalah sikit pasal motor kips saya...harap semua dapat menbantu...sila lihat thread saya ni
    https://kips.forumms.net/t1831-kips-first-model-coil-plug

Selamat Berkenalan.

nekman
    nekman

Salam Perkenalan Empty Re: Salam Perkenalan

Post by nekman Fri Apr 01, 2011 7:59 pm

Ohh.. Orang klang, kat situ bukan ade kapar motor ke? Pemes juga dengan barang2 KIPS lama..
    KIPS lama tak pakai cdi.. Sebab tak ramai kat sini pakai moto yang sama.. Sebab tuh tak leh nak comment..
    Kena sabo lar tunggu jawapan ye..
    Welcome ke forum KIPS
    kingslayer
    kingslayer

Post by kingslayer Mon Apr 04, 2011 10:19 am

welcome on board..
    ketupat
    ketupat

Post by ketupat Wed Apr 06, 2011 6:12 pm

nekman wrote:Ohh.. Orang klang, kat situ bukan ade kapar motor ke? Pemes juga dengan barang2 KIPS lama..
    KIPS lama tak pakai cdi.. Sebab tak ramai kat sini pakai moto yang sama.. Sebab tuh tak leh nak comment..
    Kena sabo lar tunggu jawapan ye..
    Welcome ke forum KIPS

Sbnrnya baru pindah kat Klang...sblom ni duk Shah Alam.Tak biasa lg area situ...nanti la try ushar kapar motor tu...mmg btol motor kips lama tak pakai cdi...plug coil sama ngan Suzuki RC...abg wadin yg bgtau...dah test dh..mmg dah idup motor tu...trima kasih byk2 kat abg wadin..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 2:26 pm