Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

Matthew
kodng
mal kidal
kurt2812
jayjeffrey
Jebat_Mka.75
ijan2009
aiekempo
MBN 2254
alep
mambang
asrolsani
16 posters

[Minta Pendapat] Baju hujan yg best

asrolsani
    asrolsani

[Minta Pendapat] Baju hujan yg best Empty [Minta Pendapat] Baju hujan yg best

Post by asrolsani Wed Aug 04, 2010 2:56 pm

apa baju hujan yg bagus?

kalau boleh bagi harganya sekali dan kat mana....
    dlm aku servey
    1. arai ultimate rain suit dlm rm199
    2. rs-taichi drymaster rm299
    pada aku dua2 nih mahal....
    kalau ada yg murah dan 99.99% kalis air (nama pon baju hujan).... [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_biggrin [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_biggrin [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_biggrin [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_biggrin
    sila bagi pendapat dan pandangan..tq
    mambang
    mambang

[Minta Pendapat] Baju hujan yg best Empty Re: [Minta Pendapat] Baju hujan yg best

Post by mambang Wed Aug 04, 2010 4:01 pm

Murah dan 100% kalis air Beli kat Maideen jenis plastik lutsinar punyer...rm12.00 sepasang [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_biggrin kenapa bayar lebih... [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_lol
    asrolsani
    asrolsani

[Minta Pendapat] Baju hujan yg best Empty Re: [Minta Pendapat] Baju hujan yg best

Post by asrolsani Wed Aug 04, 2010 9:03 pm

perghh!! jawapan yg bagus... tapi susah nak bawak... nanti plastic terbang, air masuk gak...
    alep
    alep

Post by alep Thu Aug 05, 2010 4:36 pm

GIVI kan ada, seluar dgn baju RM90 pastu cover kasut RM30
    MBN 2254
    MBN 2254

Post by MBN 2254 Thu Aug 05, 2010 6:02 pm

aku punyer MHR = RM60.00

kelebihan = corak menarik & tebal (kalau hujan ribut baru terasa air masuk ikut celah pergelangan tangan dan kolar)

kepuasan = 100%
    aiekempo
    aiekempo

Post by aiekempo Thu Aug 05, 2010 6:52 pm

angkat je GIVI...insyaAllah sedap.pakai givi horsepower naik setakuk lagi.
    asrolsani
    asrolsani

Post by asrolsani Thu Aug 05, 2010 7:56 pm

MHR=RM60
    GIVI=RM90
    hmmm... kalau MHR lagi bagus aku nak angkat MHR... mana nak dapat?
    alep
    alep

Post by alep Thu Aug 05, 2010 9:35 pm

meh aku jawabkan secara berhemah plak, bro asrolsani boleh dapatkan kat sentul kalau rajin la, kat sentul harga GIVI ni mahal sket, bro kena nego, kalau x bole la dapatkan dari david choo, or sape2 saje yang ada jual sama ada dari MBC, sell thread kawasakikips.com atau SBM
    ijan2009
    ijan2009

Post by ijan2009 Fri Aug 06, 2010 12:37 am

Saya guna GIVI je...Setakat ni ok...
    Tapi lama x tau le pulak....
    asrolsani
    asrolsani

Post by asrolsani Fri Aug 06, 2010 7:29 pm

dah survey kedai motor.... kat kfc takder jual la pulak [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_wink
    givi rm80~90
    mhr tak der jual... [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_pale
    tunggu gaji hujung bulan ni lah... [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Sleep
    Jebat_Mka.75
    Jebat_Mka.75

Post by Jebat_Mka.75 Sat Aug 07, 2010 2:15 am

asrolsani wrote:dah survey kedai motor.... kat kfc takder jual la pulak [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_wink
    givi rm80~90
    mhr tak der jual... [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_pale
    tunggu gaji hujung bulan ni lah... [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Sleep
    Laa...orang lain cari jumpa kenapa ko cari tak jumpa ??? [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Suspect [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Suspect [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Suspect
    Ko ikut je cakap mambang tu...MYDIN...rm12.00...tak yah bayo lebih...muakakakakaka... [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_razz [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_razz [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Icon_razz
    jayjeffrey
    jayjeffrey

Post by jayjeffrey Sun Aug 08, 2010 7:57 am

woo... bro asrol nih ganas... masa hujan2 pon boleh sampai raincoat terbang..... plastic ker ape ker.... bile dah hujan, dia akan basah... basah = tambah berat dah, tak senang sgt nak terbang bro...
    asrolsani
    asrolsani

Post by asrolsani Mon Aug 09, 2010 1:54 am

laaa... g MYDIN smalam tak singgah pulak.... [Minta Pendapat] Baju hujan yg best Fresse
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Mon Aug 09, 2010 2:18 am

hehe..angkat racing suit leather je bro..haha!! kompem x masuk dek air..hahahaha!!

yg mydin jual tu bkan plastik nipis mcm plastik guna utk wt plastik sampah tu ke?? tu ke laut la jadinya klo bwk laju..haha!! aku pnah pakai..time bwk skuter dulu la..bwk kips x pnah lg pakai 'plastik' tu..nampak mcm 'hantu digi'..hahaha!!
    aiekempo
    aiekempo

Post by aiekempo Tue Aug 10, 2010 11:19 am

aku selalu beli kat 7eleven je..kaler biru ada..pink ada..kuning ada...transparent lagi.. comel gitu..harga rm3.00 sepaket..hehhee janji tak basah.hujan2 mana bleh bawak laju slow2 je..
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Tue Aug 10, 2010 6:44 pm

aiekempo wrote:aku selalu beli kat 7eleven je..kaler biru ada..pink ada..kuning ada...transparent lagi.. comel gitu..harga rm3.00 sepaket..hehhee janji tak basah.hujan2 mana bleh bawak laju slow2 je..

tp tu plastik nipis bro..klo kena ujan,rasa cucuk2 mcm kena gigit semut api woo!! Mad Mad Mad
    mal kidal

Post by mal kidal Tue Sep 27, 2011 2:00 pm

givi ak pkai bocor..x taula sbb bwak lju mse ujan ke givi dh reput..ak bwak 160 dlm ujan..abis kain kalis air(mcm karbon)tanggal..jd mcm cat tanggal dr dinding..keping2..
    kodng
    kodng

Post by kodng Tue Sep 27, 2011 11:37 pm

sampai tertanggal tu entah-entah bro dah mencapai kelajuan supersonik tak? hahaha
    Matthew
    Matthew

Post by Matthew Wed Sep 28, 2011 1:58 am

Cuba try Baju ujan yang warna biru takde bran tapi ade line pantulan cahaya silver kat belakang tu, saya beli baju ujan tu hargenye dalam RM25 kat sg buloh spare part pakai tiga tahun kualitinye memang sama tak tembus air sampi skarang walaupun kena lipat beribu kali..tapi kalau dah super dan hypersonik tu mungkin bukan baju ujan tu koyak sahaja dengan rider2 ia skali koyakleee...huhuhu
    zenkage
    zenkage

Post by zenkage Thu Sep 29, 2011 3:10 am

tah aku now pagai givi so far ok je....xsmpai stahun pakai
    maxxis
    maxxis

Post by maxxis Thu Sep 29, 2011 5:49 pm

pernah pakai givi rain coat,...tapi air masuk ikut zip & tempat jahit benang terutama seluar.....

nas~jawe
    nas~jawe

Post by nas~jawe Thu Sep 29, 2011 7:37 pm

aku masih pakai givi.time hujan mmg air masuk.x pasti lak ikut celah mane. Laughing
    Matthew
    Matthew

Post by Matthew Thu Sep 29, 2011 9:55 pm

nas~jawe wrote:aku masih pakai givi.time hujan mmg air masuk.x pasti lak ikut celah mane. Laughing

Itu kat belah bahagian yang dah crack tu...i pun dah kena dah dulu tu..
    zenkage
    zenkage

Post by zenkage Fri Sep 30, 2011 4:45 am

well adat la tu kalau bende da lama nnt lusuh.
    Kalau ade baju hujan yang tahan lebih dari setahun,susah r syarikat baju ujan nak kaya Smile
    Matthew
    Matthew

Post by Matthew Fri Sep 30, 2011 9:55 pm

zenkage wrote:well adat la tu kalau bende da lama nnt lusuh.
    Kalau ade baju hujan yang tahan lebih dari setahun,susah r syarikat baju ujan nak kaya Smile

Tapi depend jugak kite kene pandai memilih at least quality yang terbaik so boleh tahan lama skit kan...

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 12:22 pm