Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

hantukatik
zalie78
mambang
amirburn
8 posters

air sejuk tak bagus

amirburn
    amirburn

air sejuk tak bagus Empty air sejuk tak bagus

Post by amirburn Tue Apr 06, 2010 1:28 am

Baca dan terus sebarkan kepada teman dan kenalan anda.

Serangan Jantung dan Amalan Minum Air Panas ....

Artikel ini berguna untuk semua.Bukan sahaja amalan meminum air panas selepas makan, tetapi berhubung SERANGAN JANTUNG!!!!.Kita tidak akan kehilangan apa-apa... malah, akan mendapat faedah dari amalan ini.

Kepada sesiapa yang suka minum AIS, artikel ini sesuai untuk anda baca. Sememangnya sedap minum air berAIS selepas makan.Walaubagaimanapun, AIS akan membekukan makanan berminyak yang baru kita makan. Ia akan memperlahankan penghadaman kita.
    Bila lemak-lemak ini terbentuk di dalam usus, ia akan menyempitkan banyak saluran dan lama kelamaan ia akan menyebabkan lemak berkumpul dan kita semakin gemuk dan menuju ke arah mendapat pelbagai PENYAKIT.Jalan terbaik...adalah untuk minum sup panas atau air PANAS/suam selepas makan.

Nota penting tentang SERANGAN JANTUNG!!!

Anda patut tahu bahawa bukan semua tanda-tanda serangan jantung akan mula terasa pada tangan sebelah kiri. Berhati-hati juga pada permulaan sakit sedikit-sedikit pada bahagian atas dada anda.Anda mungkin tidak akan mengalami sakit dada pada serangan pertama serangan jantung.. Keletihan dan berpeluh adalah tanda-tanda biasa. Malah 60% penghidap SAKIT JANTUNG tidak bangun selepas tidur.

Marilah kita berwaspada dan berhati-hati..
    Lebih banyak kita tahu, lebih cerah peluang kita untuk terus hidup...PAKAR SAKIT JANTUNG berkata, jika semua orang yang mendapat e-mail ini menghantar kepada 10 orang yang lain, beliau yakin akan dapat menyelamatkan satu nyawa.

Baca ini..... ia juga mungkin dapat menyelamatkan nyawa anda!!!!.

Jadilah teman yang setia dan teruskan menghantar artikel ini kepada teman-teman yang anda sayangi.....!!!!
    mambang
    mambang

air sejuk tak bagus Empty Re: air sejuk tak bagus

Post by mambang Tue Apr 06, 2010 1:43 am

gulp Shocked Shocked aku memang suka minum ais...lepas ni kena slow down la...thanks amirburn artikel yg sangat berguna...
    Guest
    Guest

Post by Guest Tue Apr 06, 2010 2:12 am

aiyak! aku suka minum air sejuk tiap masa, tp tangan sakit sikit2 blah kanan.. huhu..
    mekasih atas nasihat! kene slow down nih minum ais.. air sejuk tak bagus Icon_pale air sejuk tak bagus Icon_pale air sejuk tak bagus Icon_pale
    zalie78
    zalie78

Post by zalie78 Tue Apr 06, 2010 8:45 am

goyang aku nak minum lepas ni... air sejuk tak bagus Icon_twisted
    hantukatik
    hantukatik

Post by hantukatik Tue Apr 06, 2010 1:43 pm

Info berguna bro..petua org lame utk nk elakkn buncit/boroi/sewaktu dgnnye...jgn minum air berselang dgn makanan dan selepas makan. Selepas makan paling kurang stengah jam br minum( air suam jer )...insyaallah anda tidak akn boroi selagi anda mengamal amalan ini.
    ryuganz
    ryuganz

Post by ryuganz Wed Apr 07, 2010 2:27 pm

selalu benda yang sedap, tu la merosakkan badan.
    air sejuk, air manis, benda bergoreng,..rokok.. muehehehe

hantukatik wrote:Info berguna bro..petua org lame utk nk elakkn
    buncit/boroi/sewaktu dgnnye...jgn minum air berselang dgn makanan dan
    selepas makan. Selepas makan paling kurang stengah jam br minum( air
    suam jer )...insyaallah anda tidak akn boroi selagi anda mengamal
    amalan ini.
    lagi satu sebab boroi, lepas makan terus 'main' dengan isteri. tu salah satu sebab jadi boroi. kena makan awal.
    aku dapat tips dari ustaz aku
    carlnain
    carlnain

Post by carlnain Wed Apr 07, 2010 7:40 pm

Petua sebaik2nya x nak boroi ...sonang je ....bgn tido pg2 minum air masak bercmpr kurma + Madu , kumo2 terus telan je..... air sejuk tak bagus Icon_idea
    Terbaik beb , bukan takat boroi bermacam2 khasiat lagi ada , sunnah tu beb...... air sejuk tak bagus Icon_idea
    nytroz
    nytroz

Post by nytroz Thu Apr 08, 2010 10:13 am

tringat nenek aku citer, arwah moyang aku umo masa meninggal dkt 90 thn kot, kalau mkn ke ape dia mmg suka minum air panas, sampai tahap air tgh didih tu trus tuang & minum, kira dah biase sgt..... air sejuk mmg tak elok pasal kita kan berdarah panas... kadang2 hati pun leh panas...huhu...
    amirburn
    amirburn

Post by amirburn Thu Apr 08, 2010 11:20 am

ryuganz wrote:selalu benda yang sedap, tu la merosakkan badan.
    air sejuk, air manis, benda bergoreng,..rokok.. muehehehe

hantukatik wrote:Info berguna bro..petua org lame utk nk elakkn
    buncit/boroi/sewaktu dgnnye...jgn minum air berselang dgn makanan dan
    selepas makan. Selepas makan paling kurang stengah jam br minum( air
    suam jer )...insyaallah anda tidak akn boroi selagi anda mengamal
    amalan ini.
    lagi satu sebab boroi, lepas makan terus 'main' dengan isteri. tu salah satu sebab jadi boroi. kena makan awal.
    aku dapat tips dari ustaz aku

berguna betul!
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Sat Apr 10, 2010 1:40 am

btol la statement amir..tp kter bleh 'counter' blik risiko tu dgn senaman..aktiviti harian yg sihat..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Sep 30, 2024 12:32 am