Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

suhaimisobrie
kurt2812
mambang
Ali Victor
MBN 2254
carlnain
10 posters

Carpen dan penulisan2 kreatif .AkU , MOTO dan DIA

suhaimisobrie
    suhaimisobrie

Carpen dan penulisan2 kreatif .AkU , MOTO dan DIA - Page 2 Empty Re: Carpen dan penulisan2 kreatif .AkU , MOTO dan DIA

Post by suhaimisobrie Mon Jun 21, 2010 10:37 am

bagaimanakah motor carlnain blh break down????citer ni bermula bila 9 rider ni msk ke highway...mula2 aku cdg nak bwk slow jek,tp memandangkan jlnnya yang lurus dan cuaca pun panas membuatkan aku jadi bosan.....jd aku pun sesah ler smpai 180km/j....xberani aku nak memulas lagi sebab aku dpt rasa mcm tayar aku kurang stabil...maklum ler pakai michelin pilot sporty siam punya....smpai satu tahap aku bwk slow jekkk....sebab rasa mcm dah tinggal jauh geng2 ni....tiba2 berdesup dua bijik kips milik black mamba & carlnain memotong aku....ah!mana blh jadi, aku pun layan follow blkg diorg......black mamba dah terlebih ke depan meningggalkan aku & carlnain.....aku terus follow carlnain & sekali sekala aku naik giler aku potong dia balik & dia potong aku balik....smpai di kawasan rehat aku perhatikan di sebelah kiri, black mamba tengah berehat di bawah pokok sambil meneguk air...aku & carlnain teruskan lagi perjalanan,cdgnya nak berhenti di R&R Temerloh..... aku nampak sekumpulan goldwing...menunggang di lorong ketiga....aku cuba nak follow...walaupun meter menunjukkan 180km/j tp makin lama makin jauh mereka meninggalkan aku...(meter kips 180km/j,meter GPS baru 144km/j....meter kereta ada la dalam 150-155km/j)...dalam sedap memecut aku teringat kata2 carlnain yng spocketnya dah haus....kalo mcm ni lebih baik aku follow blkg carlnain jek...tergerak hati aku untuk slowkan motor &cucuk angin blkg carlnain kot2 pape jadi....boleh gak tulun....

hampir exit kg awh, chenor....aku pelik kenapa motor carlnain tiba2 slow....kemudian dia berhenti di bahu jalan dan aku pun turut berhenti di bahu jalan.....dia kata motornya tiba2 semput...tp enjin xmati.....dia syak mslh plug...aku ada plug spare tp NGK B9E,yang carlnain pakai NGK BR9 sebab dia dah tukar pakai power booster..... aku teringat yg bro edd sebelum ni ada pesan dr Lam utk belikan plug BR9 time kat JB.....aku rasa bro edd dah lepas ke depan time tue...aku cuba call tp xberjawab...mgkn msh ats motor.....dlm 5 minit menunggu, tiba2 beberapa bijik kips lalu termasuklah bro edd....rupa-rupanya dia berhenti di R&R sebelum ni untuk mengisi minyakkkkkk...akhirnya semua tiba ketempat motor carlnain break down...... di sini jugak ler br aku perasan yang pad break disc belakang motor aku dah abehhhh...tinggal besi semata-mata....dr beli motor xpernah aku cek.....azzo & atok melongggarkan brek motor aku & berpesan "jangan main belakang yerr,,,,,,,,jangan tekan brek belakang".... lampu signal blkg mal pun tercabut...xtahan rintangan angin kot sebab bawak laju sesangat......

plug telah ditukar,motor carlnain berjaya dihidupkan dan next RV R&R temerloh.......kami semua bergerak ker R&R Termerloh....bila sampai kat shell baru kami perasan yg carlnain tiada....rupanya motor carlnain semput semula...Lam bergerak melawan arus highway utk membantu carlnain....kami yg lain2 mengambil keputusan untuk berehat seketika dan menjamu selera........menu mkn aku,,,,ikan patin....harga yang agak mahal RM12 dan rasanya yang kurang sedap berbanding di hentian rehat jambatan sg pahang di temerloh.....itu jek yang ada..belasah jek.... selepas puas berehat dan motor carlnain yang ditunda selamat tiba di R&R kami temankan carlnain berehat seketika....sekali lagi kami ke shell utk melihat apa yg boleh digodek carlnain utk memulihkan motornya.....

memandangkan hari telah petang dan perjalanan doct masih jauh lg utk smpai ke penang....carl mencadangkan kami untuk bergerak terlebih dahulu....carl,atok,azzo dan lam tinggal utk membantu membaiki motor carlnain.....kami berlima iaitu aku,bro edd,doct,black mamba dan lam bergerak terlebih dahulu.....cdgnya nak berhenti sebentar di lentang kalo msh awl dan cuaca baik....dalam perjalanan ke plaza tol karak,aku ditinggalkan di belakang sekali kerana aku tidak berani menunggang laju kerana brek yang tidak elok....kami berehat seketika di plaza tol karak untuk membasahkan tekak dan menyedut asap bagi yang merokok.....perjalanan naik bukit mmg best.....berbekalkan Minyak 2T petronas syntium RS 2...motor aku dengan selambanya mendaki bukit tanpa sebarang masalah...gear 5 pun buleh sesah lagi....hmpir ke lentang hujan turun dengan lebatnya.....xjadi berhenti di lentang.....aku berhenti sekejap di lentang menunggu yang lain2...rupanya mereka lambat sedikit kerana menukar baju hujan....aku ingatkan mereka nak berhenti di genting sempah tp nmpknya bro edd terus jek naik ke genting sebab fikirkan doct yang masih jauh lagi perjalanannya...

naik jek ke genting black mamba pun follow sekali...bukan mamat ni nak blk klang ker????aku fikir sah2 dia nie nak lyn corner dulu nieeee....mcml biasa,aku dibelakang sekali......kami bertemu semula di shell batang kali.....dah xjauh dr umah.....dlm 40 minit smapai ler.....black mamba meneruskan perjalanan pulang ke klang,aku dan bro edd smpai ke tanjung malim jek...doct jek yang plg jauhhh......akhirnya aku smpai di rumah dlm jam 7.30 malam... bila dah smpai rumah baru terasa letih dan penatnya....sebelum ni atas motor xterasa pun tue sumeeeee

syukur,alhamdulillah semua selamat pulang.....bersyukur ke hadrat illlahi kerana tidak ada kejadian yang tidak diingini berlaku

trip yang menarik,walaupun penat tetapi berbaloiii kerana enjoy......t.kasih kpd bro edd yang telah bersusah berhabis duit,masa & tenaga bagi menjayakan ride ini.....bukan mudah nak menjayakan ride ni........terima kasih kepada semua yang memberi sokongan......

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 11:33 pm