Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

kadri raptor
TaFe
ijan2009
kudaunismall
nekman
AsTaLaVisTa
alep
irsyadpenang
asrolsani
fendy_jb
paeach
faiz_krr
aiekempo
Lon
myth7
asyraff
dreamers_vault
jayjeffrey
ninja86
Jebat_Mka.75
zalie78
Skillo
rais
darksol
xplay85
hantukatik
@zri
kr150c87
ariff-NINJA
Art
Idris Bin Mat Seman
ieka shzazlina
mira_buruk
Cepp
nytroz
LaM
Maverick
ninja green
kipas
deen325
dakad27
dol
ryuganz
kacang
kurt2812
lumin
carlnain
eman_92
Bat_mem
duke
wan tuah
helmynyte89
Kawasaian
klip^ketas
MBN 2254
serangga jalanan
amirburn
aJa
krijauan
skido
ranjau_berduri
kawesakai_penang
Azroy
alldisc
mambang
69 posters

Pengalaman Tapau Menapau Anda

dol

Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 3 Empty Re: Pengalaman Tapau Menapau Anda

Post by dol Fri Feb 26, 2010 10:56 am

tadi aku main dgn EX-5.tak sangka moto aku lagi laju dari ex-5!!
    mambang
    mambang

Post by mambang Fri Feb 26, 2010 11:21 am

dol wrote:tadi aku main dgn EX-5.tak sangka moto aku lagi laju dari ex-5!!
    hihihiii power a moto kau leh pancung ex5
    ryuganz
    ryuganz

Post by ryuganz Fri Feb 26, 2010 12:25 pm

dol wrote:tadi aku main dgn EX-5.tak sangka moto aku lagi laju dari ex-5!!

itu membuli kejam Smile
    dakad27
    dakad27

Post by dakad27 Fri Feb 26, 2010 3:14 pm

oit2..ngaper nama aku naik nie ..hehe
    sory yer...PEACE
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Sat Feb 27, 2010 6:16 am

dakad27 wrote:oit2..ngaper nama aku naik nie ..hehe
    sory yer...PEACE

huhu!! zx merah dal la rare skit..pakai rak..lg la rare!! Razz
    krijauan
    krijauan

Post by krijauan Sat Feb 27, 2010 11:25 pm

aku dah main semlam ngan kriss...best wooo..

aku dapat 120 kmh..

gila laju sampai retak visor kbc aku Laughing

fuh!! bestt..
    mambang
    mambang

Post by mambang Sat Feb 27, 2010 11:42 pm

krijauan wrote:aku dah main semlam ngan kriss...best wooo..

aku dapat 120 kmh..

fuh!! bestt..
    perghhhh....memang laju...aku pun pernah pancung kriss tapi dlm kelajuan 80kmj jer, jadi kesimpulannyer ko lagi hebat dari aku..hihihi
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Sun Feb 28, 2010 12:56 am

mambang hijau wrote:
    krijauan wrote:aku dah main semlam ngan kriss...best wooo..

aku dapat 120 kmh..

fuh!! bestt..
    perghhhh....memang laju...aku pun pernah pancung kriss tapi dlm kelajuan 80kmj jer, jadi kesimpulannyer ko lagi hebat dari aku..hihihi

zx10 pon aku pnah potong la..tp time tu rider die tgh menunggang sambil taip mesej..hahahah!!!!sapa lg laju?? kips ke 100 cc doch?? kips la!!!
    deen325

Post by deen325 Wed Mar 03, 2010 4:11 pm

salam...

hahahaha abg hari2 mkn nasi campur tapau kat kakak simpang jalan depan opis
    waktu lunch time...

cheers cheers cheers
    kipas
    kipas

Post by kipas Thu Mar 04, 2010 6:26 pm

skido wrote:aku baru jek balik keje..mmg laa best mase on the way nak balik tadik..
    ade adegan tapau menapau..
    aku bawak slow jek dlm 100-110..pastukan aku benti kat depan kedai makan..
    nampak laa bdak rxz kat situ tgh lepak..
    aku pun apa lagi..gi tapau nasik dengan air teh ais jap..
    karang dah balik malas nak kuar dah..nk makan kat kedai..sensorang tanpa teman..
    so aku tapau makan kat rumah jek laa

jgn marah yer mod ~

TOLONG DELETE,..salah topik !
    wakaka...ko mmg lawak la skido...tp cite dr black mamba mmg best...aku layan pikap 400mtr jer...sampai gear 4 jer...hehehe...5,6 aku lemau...
    dakad27
    dakad27

Post by dakad27 Fri Mar 05, 2010 7:06 pm

haha..kurt! setakat nie xnampak lagi zx merah cam aku pakai box..mgkn rare lagi kot..ahahah
    ooo..ko la yang memekak depan umah aku mlm2 tarik pikup dari jmbatan ke presint 9 tue..haahaa
    ninja green
    ninja green

Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 3 Empty kips dan zxr250

Post by ninja green Sat Mar 06, 2010 4:49 am

pada suatu hari, ketika aku dalam perjalanan ingin pergi ke kolej, tempat belajar ku, semasa dekat highway aku hanya bawak dlm kelajuan 120km sejam..tak laju pun..tetiba ada sebuah motor dibelakangku berbunyi 4 stroke yang nyaring mencucuk aku dari belakang, aku lihat di cermin sisi, rupa-rupanya zxr250. Motor tersebut mencucuk aku beberapa kali..aku buat dek je kerana malas nak berluma dgn dia..tapi lama kelamaan dia mencucuk, cucuk, dan cucuk semakin rapat dgn aku...aku pun terbakar lah, ni tak leh jadi, lebih2 mamat nih,..dia nak ajak lumba ehhh..fine kita tgk siapa menang, apa lagi aku half clucth, rpm naik sampai 9-10 ribu..dan aku lepas kan clucth itu..apa lagi power valve terbuka lah..aku tapau zxr250 itu dgn jauh nya..sehingga ku lihat di cermin sisi lampu motor tersebut semakin kecik..fuhh baru aku puas hati..baru dia tau mcm mana power kips ni..haha..sekian:)
    Maverick
    Maverick

Post by Maverick Sat Mar 06, 2010 1:21 pm

ninja green wrote:pada suatu hari, ketika aku dalam perjalanan ingin pergi ke kolej, tempat belajar ku, semasa dekat highway aku hanya bawak dlm kelajuan 120km sejam..tak laju pun..tetiba ada sebuah motor dibelakangku berbunyi 4 stroke yang nyaring mencucuk aku dari belakang, aku lihat di cermin sisi, rupa-rupanya zxr250. Motor tersebut mencucuk aku beberapa kali..aku buat dek je kerana malas nak berluma dgn dia..tapi lama kelamaan dia mencucuk, cucuk, dan cucuk semakin rapat dgn aku...aku pun terbakar lah, ni tak leh jadi, lebih2 mamat nih,..dia nak ajak lumba ehhh..fine kita tgk siapa menang, apa lagi aku half clucth, rpm naik sampai 9-10 ribu..dan aku lepas kan clucth itu..apa lagi power valve terbuka lah..aku tapau zxr250 itu dgn jauh nya..sehingga ku lihat di cermin sisi lampu motor tersebut semakin kecik..fuhh baru aku puas hati..baru dia tau mcm mana power kips ni..haha..sekian:)
    AIk.. takkan zxr250 tu tak bole rapat kot?? ninja250r ke atau zxr250 4inline?
    Tp kalo tarik half clutch mmg tip utk tarik pikap ek?
    ranjau_berduri
    ranjau_berduri

Post by ranjau_berduri Sat Mar 06, 2010 6:39 pm

ninja green wrote:pada suatu hari, ketika aku dalam perjalanan ingin pergi ke kolej, tempat belajar ku, semasa dekat highway aku hanya bawak dlm kelajuan 120km sejam..tak laju pun..tetiba ada sebuah motor dibelakangku berbunyi 4 stroke yang nyaring mencucuk aku dari belakang, aku lihat di cermin sisi, rupa-rupanya zxr250. Motor tersebut mencucuk aku beberapa kali..aku buat dek je kerana malas nak berluma dgn dia..tapi lama kelamaan dia mencucuk, cucuk, dan cucuk semakin rapat dgn aku...aku pun terbakar lah, ni tak leh jadi, lebih2 mamat nih,..dia nak ajak lumba ehhh..fine kita tgk siapa menang, apa lagi aku half clucth, rpm naik sampai 9-10 ribu..dan aku lepas kan clucth itu..apa lagi power valve terbuka lah..aku tapau zxr250 itu dgn jauh nya..sehingga ku lihat di cermin sisi lampu motor tersebut semakin kecik..fuhh baru aku puas hati..baru dia tau mcm mana power kips ni..haha..sekian:)
    zx2 yer???
    die dah tau power kips mcmane.... anda tau powernyer??????
    ninja green
    ninja green

Post by ninja green Sun Mar 07, 2010 12:11 am

ohh mungkin time tu kereta banyak sgtt kot..maybe sebab tu lah dia tak berani bukak minyak habis..yup! itu yang saya belajar dari abg saya..kalau nak bagi motor kips nih bukak power valve dia..kena half cluth and bagi rpm naik tinggi pastu lepaskan...oh zxr 250 yang four inline tu..Smile
    LaM
    LaM

Post by LaM Sun Mar 07, 2010 9:40 pm

Assalamualaikum
    Abg Black Mamba..mane lu punye cerita nie
    takde part 2 ke
    nak book tiket la
    carlnain
    carlnain

Post by carlnain Sun Mar 07, 2010 9:44 pm

LaM wrote:Assalamualaikum
    takde part 2 ke
    nak book tiket la

Ada part 2 ke ??.... Shocked Shocked Shocked
    x sabar aku nak membacanya.... cheers cheers
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Sun Mar 07, 2010 11:03 pm

carlnain wrote:
    LaM wrote:Assalamualaikum
    takde part 2 ke
    nak book tiket la

Ada part 2 ke ??.... Shocked Shocked Shocked
    x sabar aku nak membacanya.... cheers cheers

macam drama la plak!! huhu!!
    ryuganz
    ryuganz

Post by ryuganz Mon Mar 08, 2010 8:12 am

dakad27 wrote:haha..kurt! setakat nie xnampak lagi zx merah cam aku pakai box..mgkn rare lagi kot..ahahah
    ooo..ko la yang memekak depan umah aku mlm2 tarik pikup dari jmbatan ke presint 9 tue..haahaa

kt seremban ada sorang zx merah with rack kat blakang, chinese punya, NCG34XX, ari sabtu lepas gi servis motor, jumpa dia.
    MBN 2254
    MBN 2254

Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 3 Empty V2

Post by MBN 2254 Mon Mar 08, 2010 9:26 am

harap maaf kepada semua pembaca yang setia menanti "PENGALAMAN TAPAU MENAPAU" V2 (version two)

untuk makluman semua..
    saya sekarang dalam sesi editing untuk babak2 aksi cemas/panas bagi menambah beberapa element/efek untuk memberi lebih sensasi buat semua pembaca..

dijangkakan proses ini akan selesai pada atau selepas 11hb bagi memberi laluan kepada V3 "samseng jalanan" yang dijangka akan mula ditayangkan pada tarikh tersebut di semua pawagam berhampiran anda..

"sama2lah kita menyokong hasil seni anak watan Malaysia"

t.kasih
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Mon Mar 08, 2010 9:03 pm

MBN 2254 wrote:harap maaf kepada semua pembaca yang setia menanti "PENGALAMAN TAPAU MENAPAU" V2 (version two)

untuk makluman semua..
    saya sekarang dalam sesi editing untuk babak2 aksi cemas/panas bagi menambah beberapa element/efek untuk memberi lebih sensasi buat semua pembaca..

dijangkakan proses ini akan selesai pada atau selepas 11hb bagi memberi laluan kepada V3 "samseng jalanan" yang dijangka akan mula ditayangkan pada tarikh tersebut di semua pawagam berhampiran anda..

"sama2lah kita menyokong hasil seni anak watan Malaysia"

t.kasih

bler tarikh mula ditayangkan nyer ek??
    ryuganz
    ryuganz

Post by ryuganz Tue Mar 09, 2010 1:52 pm

arini aku pecahkan rekod top speed kips aku, 200++km/h,
    sebabnya.ada mamat LC135 (again) ingat nak main main ngan aku, mula mula buat tak endah je la. main cucuk angin plak.aku buat dunno smbil dengar walkman hp aku. Scar of Broadway (they say), 100% noise canceling, mmg tak dengar bunyi enjin moto huhu (promote sket), kejap kejap mamat ni potong aku.potong rakus plak tu. eh mamat ni main kasar plak. tapi aku sabar je la.sedar tak sedar meter dh tunjuk 140-150kmh,huhu lantak je la, ikut 'arus' hiway, tak bleh laju sangat tak bleh slow sangat.slow slow aku potong dia balik, cara berhemah.ah mamat ni cucuk angin balik blakang aku.

sampai la ada ER6-N dengan Ninja 250r potong, ape lagi, aku terus pecut la ikut diorang punya group. mmg tercicir LC135 tu.hehe, saje nak bagitau maksud tersirat kat mamat tu. LC135 bukan lawan Kips.mueheheh, aku main jahat lagik
    duke
    duke

Post by duke Tue Mar 09, 2010 2:22 pm

ryuganz wrote:

sampai la ada ER6-N dengan Ninja 250r potong, ape lagi, aku terus pecut la ikut diorang punya group. mmg tercicir LC135 tu.hehe, saje nak bagitau maksud tersirat kat mamat tu. LC135 bukan lawan Kips.mueheheh, aku main jahat lagik

saya mewakili rider2 kips yg memang maleh nak melayan karenah *sebahagian* bdk2 LC135 yg mengade2 ingin mengucapkan berbanyak-banyak terima kasih atas usaha tuan menginsafkan depa lol!
    mambang
    mambang

Post by mambang Tue Mar 09, 2010 3:20 pm

duke wrote:
    ryuganz wrote:

saya mewakili rider2 kips yg memang maleh nak melayan karenah *sebahagian* bdk2 LC135 yg mengade2 ingin mengucapkan berbanyak-banyak terima kasih atas usaha tuan menginsafkan depa lol!
    LC owner jgn amik ati..sebab aku pun ader terrrtapau korang....tak sengaja Twisted Evil Twisted Evil
    ryuganz
    ryuganz

Post by ryuganz Tue Mar 09, 2010 5:55 pm

duke wrote:
    ryuganz wrote:

mambang hijau wrote:
    duke wrote:
    ryuganz wrote:

LC owner jgn amik ati..sebab aku pun ader terrrtapau korang....tak sengaja Twisted Evil Twisted Evil

skali LC135 tu jiran aku daaa.padan ah main main ngan aku.saje nak tayang motor baru dia rupanya ,baru sms tadi, skali tertapau ngan kips plak, ades, sorry huhua,
    takpe kasi dia panas tukar kips plak.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 9:32 pm