Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

kadri raptor
TaFe
ijan2009
kudaunismall
nekman
AsTaLaVisTa
alep
irsyadpenang
asrolsani
fendy_jb
paeach
faiz_krr
aiekempo
Lon
myth7
asyraff
dreamers_vault
jayjeffrey
ninja86
Jebat_Mka.75
zalie78
Skillo
rais
darksol
xplay85
hantukatik
@zri
kr150c87
ariff-NINJA
Art
Idris Bin Mat Seman
ieka shzazlina
mira_buruk
Cepp
nytroz
LaM
Maverick
ninja green
kipas
deen325
dakad27
dol
ryuganz
kacang
kurt2812
lumin
carlnain
eman_92
Bat_mem
duke
wan tuah
helmynyte89
Kawasaian
klip^ketas
MBN 2254
serangga jalanan
amirburn
aJa
krijauan
skido
ranjau_berduri
kawesakai_penang
Azroy
alldisc
mambang
69 posters

Pengalaman Tapau Menapau Anda

xplay85

Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Empty Re: Pengalaman Tapau Menapau Anda

Post by xplay85 Mon Apr 05, 2010 8:08 pm

em..btul la jugak..tujuan gune moto pun bkan utk blumba2 pun,especially bile kat jln raya biase...juz nk bwk rilek2 jer & selesa ulang alik keje puchong-kl.......slaju mane pun moto kite,pasti akan ade moto yg lg laju,jd bsyukur la seadanye..hehe,tibe2 plak rase nk insaf harini.. Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_cool
    deen325

Post by deen325 Mon Apr 05, 2010 11:13 pm

Salam..
    tul tu..
    abg selalu kena tapau ngan lc..
    abg tak kesah punn... biar lah..
    sebab yg bawa tu semua masih muda2 umur 20an..
    biarkan..biarkan...biarkan..
    duke
    duke

Post by duke Mon Apr 05, 2010 11:35 pm

selalu terprovoke dek moto2 kecik nih.
    kdg2 mmg bahaya aku bawak...
    skrg time bwk moto selalu ulang ayat ni dalam ati:
    "ego has no place on the road, ego has no place on the road, ego has no place on the road...." Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Lol
    renung2kan dan selamat beramal....hehehe
    carlnain
    carlnain

Post by carlnain Mon Apr 05, 2010 11:56 pm

Ptg tadi tercabar betoi dgn mamat 125z kat subang jaya........ Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_evil
    Aku terpaksa gak tapau bersopan dia (kalo dulu2 dah kena terajang dgn aku)...Aku tgh gedik santai je ride dia leh memotong siap
    half clutch sebelah aku .terkujat aku jap , x kasi change langsung aku , chaange gear terus cucuk2 rapat dgn dia . siap tunduk2 beb mamat 2.
    bosan duk moto x laju dia , aku duk sebelah dia ,kasi bakar sepam dua terus aku kasi dia cium asap sprinta 1000 aku......puas hati.

ntahla aku cukup pantang kalo org memotong dgn cara mengejut (tarik,rem or memotong dgn rapat)
    bagi aku kureng hajo sesangat tu beb...... Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_evil
    xplay85

Post by xplay85 Wed Apr 07, 2010 6:05 pm

huhu...td waktu gi keje aku bwk moto rilek je kat npe,tgh layan ngantuk....tibe2 ade sbiji ninja 250r mnyusur laju d lane kanan..aku pun ape lg,trus cucuk angin die,sampai 180km/j...rase mcm mampu nk potong die,tp xnk psl niat aku mmg nk cucuk angin jer...aku follow die drpd jln clear,sampai ke jln jam,sampai kat dataran merdeka...aku ingat nk angkat tgn,tp xsempat die da masuk simpang...ninja 2 gune ekjos akrapovic,best gak bunyinye...
    krijauan
    krijauan

Post by krijauan Wed Apr 14, 2010 3:35 am

hari ahad aku jumpa krx (brake belakang drum) warna merah..plate(wdm) owner pakai helmet index. (kat guthire menghala rawang dari shah alam). pukul 1130 malam..
    apa lagi dah jumpa member..aku pun bersaing la dengan dia( kat laluan kereta bukan laluan motor).
    maintain dalam kelajuan yang sederhana..iaitu 140kmh..
    dari jauuuuh aku dengar bunyi deruman motor 2 stroke..dalam hati aku "uishh lajuuu mamat belakang ni"..
    sekali tetiba..
    ada sebiji yamaha rxz memotong laju aku dan krx yang sedang ride santai...
    dia potong rapattt sangat aku rasa dalam 5 inchi je dari motor aku..(sebab moto aku belah kanan)
    aku pun apa lagi..drop satu gear tarik sampai red line aku pun perahhhhhhhhhhhhh...perahhhhh..
    sampai meraung motor aku.. baru masuk gear 6..
    krx tu aku tinggal bertiang..tapi tak dapat overtake rxz tu..jahanam betul..

lajuuuu!!! entah jin syaitan apa dia taruk dalam motor tu.. moto owner berbangsa india..
    aku dapat bau tuti dia je wangi.. sambil cucuk bontot dia..
    dia tunduk rapat tank..aku pun sama..
    meter tunjuk 190kmh.. rpm 10k..(11k redline) spoket 15-41..
    dalam hati aku.."kan best kalu bawak zx. mesti aku boleh potong rxz ni"..

aku pikir..(dalam hati).."eh motor aku dah la tua..kang jem tgh2 hiway memalam buta sapa nak tolong..ngeeee"..
    aku pun lepas la pendikit sikit demi sedikit..dan rxz tu pun jauuuh meningalkan aku..
    sapa jumpa rxz warna hitam.. bunyik selapis.. tayar sotong.. plate KAJ 9*3* hah.. tulah dia..

moral..rxz full modi laju tau..jangan main2..
    deen325

Post by deen325 Wed Apr 14, 2010 10:58 am

krijauan wrote:hari ahad aku jumpa krx (brake belakang drum) warna merah..plate(wdm) owner pakai helmet index. (kat guthire menghala rawang dari shah alam). pukul 1130 malam..
    apa lagi dah jumpa member..aku pun bersaing la dengan dia( kat laluan kereta bukan laluan motor).
    maintain dalam kelajuan yang sederhana..iaitu 140kmh..
    dari jauuuuh aku dengar bunyi deruman motor 2 stroke..dalam hati aku "uishh lajuuu mamat belakang ni"..
    sekali tetiba..
    ada sebiji yamaha rxz memotong laju aku dan krx yang sedang ride santai...
    dia potong rapattt sangat aku rasa dalam 5 inchi je dari motor aku..(sebab moto aku belah kanan)
    aku pun apa lagi..drop satu gear tarik sampai red line aku pun perahhhhhhhhhhhhh...perahhhhh..
    sampai meraung motor aku.. baru masuk gear 6..
    krx tu aku tinggal bertiang..tapi tak dapat overtake rxz tu..jahanam betul..

lajuuuu!!! entah jin syaitan apa dia taruk dalam motor tu.. moto owner berbangsa india..
    aku dapat bau tuti dia je wangi.. sambil cucuk bontot dia..
    dia tunduk rapat tank..aku pun sama..
    meter tunjuk 190kmh.. rpm 10k..(11k redline) spoket 15-41..
    dalam hati aku.."kan best kalu bawak zx. mesti aku boleh potong rxz ni"..

aku pikir..(dalam hati).."eh motor aku dah la tua..kang jem tgh2 hiway memalam buta sapa nak tolong..ngeeee"..
    aku pun lepas la pendikit sikit demi sedikit..dan rxz tu pun jauuuh meningalkan aku..
    sapa jumpa rxz warna hitam.. bunyik selapis.. tayar sotong.. plate KAJ 9*3* hah.. tulah dia..

Salam..
    boleh tahan gak ko yer ustaz..

cuma ko tak bole tahan sabar ajer...
    dulu masa belajar kan pak guru selalu kata lawan nafsu amarah tu..
    dan selalu bersabar dlm tindak tanduk..

hehehe

dah lupa lah tu...
    Laughing Laughing Laughing
    MBN 2254
    MBN 2254

Post by MBN 2254 Wed Apr 14, 2010 11:01 am

deen325 wrote:
    krijauan wrote:hari ahad aku jumpa krx (brake belakang drum) warna merah..plate(wdm) owner pakai helmet index. (kat guthire menghala rawang dari shah alam). pukul 1130 malam..
    ...............................

Salam..
    boleh tahan gak ko yer ustaz..

cuma ko tak bole tahan sabar ajer...
    dulu masa belajar kan pak guru selalu kata lawan nafsu amarah tu..
    dan selalu bersabar dlm tindak tanduk..

hehehe

dah lupa lah tu...
    Laughing Laughing Laughing

bila dah naik TANDUK... Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_twisted Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_twisted Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_twisted
    xplay85

Post by xplay85 Wed Apr 14, 2010 11:56 am

krijauan..bile ko sebut psl jam,aku rase bsalah plak...minggu lepas aku ade lalu highway kesas dari port klang hala ke KL..time 2 aku ade bwk gadis kat blkg..tgh ride tibe2 nmpk nsr yg nmpk gagah&da modi...aku pun lalu tepi die dlm 120km/j jer..pastu saje rem njin..pastu die pandang aku & trus memecut mcm lipas kudung...aku xstandby nak race time 2..saje rem,gear pun tgh dlm gear 6...aku xdrop gear pun,just tarik mcm biase tgk nsr 2 smakin jauh mniggalkn aku..pastu tibe2 nmpk mcm ade percikan api kluar dari nsr 2 & bau hangit kuat giler..nsr 2 pun slow2 nk bhenti kat tepi..aku nk bhenti tolong,tp gadis kat blkg aku takut,mcm2 yg die pikir..die xbg aku bhenti..pastu slow2 aku mnyusuri nsr 2..aduh,rase bsalah giler aku....tp rase nsr 2 blh bgerak lg..tp xbleh nk laju2 da Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_pale
    Maverick
    Maverick

Post by Maverick Thu Apr 15, 2010 12:41 am

carlnain wrote:Ptg tadi tercabar betoi dgn mamat 125z kat subang jaya........ Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_evil
    Aku terpaksa gak tapau bersopan dia (kalo dulu2 dah kena terajang dgn aku)...Aku tgh gedik santai je ride dia leh memotong siap
    half clutch sebelah aku .terkujat aku jap , x kasi change langsung aku , chaange gear terus cucuk2 rapat dgn dia . siap tunduk2 beb mamat 2.
    bosan duk moto x laju dia , aku duk sebelah dia ,kasi bakar sepam dua terus aku kasi dia cium asap sprinta 1000 aku......puas hati.

ntahla aku cukup pantang kalo org memotong dgn cara mengejut (tarik,rem or memotong dgn rapat)
    bagi aku kureng hajo sesangat tu beb...... Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_evil
    Sy pun mmg pantang gak kalo dah kena cmni... sy sifatkan bdk2 yg potong cara camni mmg kuang ajar sungguh2 la..

RXZ kalo full modi mmg power.. penah gak ader satu rxz cucuk blakang ZX sy rapat2.. nak je brek emerjensi biar padan muka masing2. hehehhe
    Tp ape de hal, ZX ni standard gaban je leh dapat 190km/h senang2 je.. tak yah modi pun.. cuma turun spoket blakang semata je..hehehe
    Art
    Art

Post by Art Fri Apr 16, 2010 12:21 am

Ada 125Z naik berdua dgn awek potong aku rapat2 sebelah kanan sambil rem pastu terus belok kiri kat hiway Skudai ke Danga Bay. Padahal aku kat lane tengah. Tak ke gila buat ZXR250 mcm tu. Aku nak terus tak jadi, aku terus belok kiri ikut dia pastu aku himpit. Dia brek aku brek. Dia pecut aku pecut. Sampai last2 dia terbabas atas rumput.
    Lepas tu dia lari masuk arus bertentangan terus masuk dalam Danga Bay.
    Baru dapat rasa 125Z dah buat mcm tu. Kalau dapat R1 dah lama mam*** agaknya.
    Maverick
    Maverick

Post by Maverick Fri Apr 16, 2010 12:42 am

Art wrote:Ada 125Z naik berdua dgn awek potong aku rapat2 sebelah kanan sambil rem pastu terus belok kiri kat hiway Skudai ke Danga Bay. Padahal aku kat lane tengah. Tak ke gila buat ZXR250 mcm tu. Aku nak terus tak jadi, aku terus belok kiri ikut dia pastu aku himpit. Dia brek aku brek. Dia pecut aku pecut. Sampai last2 dia terbabas atas rumput.
    Ntah2 tgh layan syabu ke apa budak tu.. benda ni efeknya bole ilang kan rasa takut, bila dah tak takut tu yg jd kuang ajar tu..
    Takpun dia igt bro bwk cup je kot?? hehehe
    Pesal pe bdk2 skang ni makin kuang ajar pulak?? Ish3!
    krijauan
    krijauan

Post by krijauan Fri Apr 16, 2010 12:48 am

Art wrote:Ada 125Z naik berdua dgn awek potong aku rapat2 sebelah kanan sambil rem pastu terus belok kiri kat hiway Skudai ke Danga Bay. Padahal aku kat lane tengah. Tak ke gila buat ZXR250 mcm tu. Aku nak terus tak jadi, aku terus belok kiri ikut dia pastu aku himpit. Dia brek aku brek. Dia pecut aku pecut. Sampai last2 dia terbabas atas rumput.

aku suka cara kau art..tahniah..kau memang best.. Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_lol
    alldisc
    alldisc

Post by alldisc Fri Apr 16, 2010 1:20 pm

bila baca semua komen di atas, tu sebabnya aku takmo bubuh sticker kawasakikips kat motor aku...

khuatir rider2 yg berhati hitam cari kita balik kat internet utk balas dendam. hari2 ini apa2 pun boleh terjadi. berbeza dengan tahun 1880an... semua hidup aman damai.
    MBN 2254
    MBN 2254

Post by MBN 2254 Fri Apr 16, 2010 6:47 pm

alldisc wrote:bila baca semua komen di atas, tu sebabnya aku takmo bubuh sticker kawasakikips kat motor aku...

khuatir rider2 yg berhati hitam cari kita balik kat internet utk balas dendam. hari2 ini apa2 pun boleh terjadi. berbeza dengan tahun 1880an... semua hidup aman damai.

tu cam ZAMAN SATURDAY NIGHT FEVER jer...

huhuhu.. best.. best... Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_rr
    darksol
    darksol

Post by darksol Fri Apr 16, 2010 6:54 pm

jgn jadi road bully sudah bro Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_cheers
    rais
    rais

Post by rais Mon Apr 26, 2010 12:07 pm

banyak dah pengalaman tapau menapau nih..penah kat trafic light balai polis tangkak nak menghala segamat kena tapau ngn biji lc..dah la area tu sesak..bodo betul budak2 tu..err..bawa slow je masa tu..hehe

ngn zxr xpenah tapau..dok belakang je..pulas habis pun 190kmj..stendet gaban..

penah bawa adik pmpn aku balik dari uitm shah alam ke jb..maintain 160kmj je..pastu selisih ngn segerombolan rxz..takkan nak tak over beza 10kmj je..mesti diorang cucuk..pe lagi, full throttle pai 180kmj potong diorang..pastu masa refuel kat machap,diorang nmpk ninja aku pastu rem2 tak puas hati..haha

masa belajar kat s.alam dulu tiap minggu jmpa awek (skrg tunang) kat segamat..highway maintain 160-170kmj..tapi bila jumpa r6,goldwing,zxr..maintain 190kmj..area tu kalau maintain 140-150 mesti ada cub yg cuba cucuk..tak sukaaa...hahaha

semalam g yong peng, tengah sedap 170kmj..peh berdesup zx10r lama take over..pulas habis pun tak dapat kejar..dia boleh main cilok2..cesss..otw balik..tgh sedap maintain 160-170kmj kat highway 2nd link..terkejut aku mercs amg v12 dgn rim 20" take over..bunyi mcm bot..haha..sekilo depan tu je polis wat road block..mercs tu kena saman..tapi aku polis suruh jalan..pelik la?haha..keta singapore lain yg aku tapau suma tgk aku..diorang pelik aku tak kena tahan..adakah sebab aku berada di lane kiri?

aku bukan jenis rider yg suka tarik2 atau menapau orang...lebih suka cruise..laju tapi tak melulu..nak melulu g track...kat jalan raya bila kita melulu,risikonya boleh berubah dalam sesaat..pengalaman tgh ride 160kmj jalan yong peng tiba2 anjing lari melintas jalan..nasib baik sempat brek emergency..kepala anjing tu tepi tayar depan aku je..pulak tu boleh dia patah balik tak jadi melintas..ceh sungguh..

pernah tapau zzr pakai box kat gemas..dapat tapau bila speed dah masuk 170kmj

bila nak laju tu pastikan suma komponen dalam keadaan baik..80% kemalangan berpunca dari sikap-yg ni mudah dikawal..20% kemalangan berpunca dari kegagalan teknikal-yg ni orang selalu lupa...nak laju boleh..tapi jauhkan risiko tu dari orang lain..biar laju kat kawasan lapang,tak bnyk keta mcm highway..paling penting jaga jarak ngn kenderaan lain..lebih 50% kemalangan moto disebabkan bergesel ngn kenderaan lain..kalau nak cilok pun cilok perlahan2..jgn wat orang lain terkejut..kalau dah 40orang menyumpah kita tak ke tu doa?nak kemalangan cuma perlukan sekali je kesilapan...adakah berbaloi pertaruhkan nyawa kita atau orang lain atau haiwan liar kerana kepuasan sendiri...hehe..nak test power g la tempat yg sesuai..biarkan dak2 rempit ngn dunia mereka..tapau sekali je bg diorang tau kuasa ninja kita pastu ride normal balik
    ryuganz
    ryuganz

Post by ryuganz Mon May 24, 2010 1:04 am

skang aku ngan budak 150cc, 4 strokes/ 2 strokes, biasanya aku follow je.kalo aku terlaju sket, ada yang mengikut. Mostly Fz150i ngan CBR150.dh mcm konvoi dh.tp bila mamat LC135 masuk. pergh semua berdesup pegi.apehal le diorang nih.wakakak.aku stay je la.sayang asyik2 lenjan 'bini' aku.
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Mon May 24, 2010 10:03 pm

bdak2 lc ni mmg sesetengah mcm tu..ble dpt tapau mtor lain..kecoh gler..masing2 nak buktikan jentera lc diorg tu terlalu laju..sampai dgn 150 2 stroke pon diorg nak cabar..atas highway dulu..aku cruise dgn tzm n belang R..maintain 140 je sbb aku dgn tzm tu pki paip..kitorg potong la lc tu..sekumpulan lc..tetibe jd mc seladang mengamuk plak..ramai2 potong kanan kiri rapat2..mmg darah aku da naik..bkan marah sbb diorg potong,highway tu bsar..nape seinci sebelah aku gak die nak potong..kitorg pon kejar la blik..sampai da tapau sumer..aku nampak 2 biji lc ni dapat tapau belang tu..time ni meter aku 170..aku bg die potong aku dgn 170..bangga gler muke bdak 2 ekor ni dapat potong aku..aku pura2 tunduk nak sedapkan hati die dlu..mesti die igt kips ni aku dah tunduk pon die bleh potong la..agak2 die da jauh..aku tegakkan badan aku blik dgn member aku tzm ni..g potong die mcm die wat kat aku dgn tzm tu..potong kanan kiri..aku blah kanan,Tzm tu blah kiri..cuma aku amik jarak je dgn die..
    tujuan aku kena kan lc tu..aku nak igtkan die..mmg ramai org cakap lc tu king of moped..raja motor2 cub..tp kelajuan lc pon still ada limit..die bleh potong lagenda,bleh potong ex5..tp jgn lah wat pekerjaan bodoh dgn cc lg tinggi drpd motor kita..dah tentu buang minyak n kita dah tau keputusan saper menang..aku layan lc ni pon sbb aku baran btol dgn puak2 ni..jgn sampai cara tunggangan kita menaikkan rasa marah org lain..btol mcm bro rais cakap..klo da 40 orang maki hamun kiter..x ke 1 doa akan jadi tu..
    Skillo
    Skillo

Post by Skillo Mon May 24, 2010 10:19 pm

uhuhuhu ramai tol yg marah2 je nie.. uhuu pengalaman aku lak.. kene tapau nie byk kali.. motor cup je..wave 125.. laju mane pon takat 100km/h je.. turun bukit dpt la 110km/h.. tp aku tak paham gak sesetengah org nie.. mentang2 motor laju..saje ske2 bakar line org tgh nak ride dgn sopan santun nye..xde keje ke?? ade 1 story gak laa.. mase tu petang kt highway LDP dekat area kelana jaya flyover sebelom nak ke ss2 PJ.. petang dengan jem nauzubillah... ade 1 mamat LC nie beria2 nak potong.. siap hon2.. maybe nak melepaskan hajat kot beria nak cepat..aku dengan baik hati nye memberi laluan kt mamat tu utk potong.. pas dah potong tu..alih2 aku tgk saje je dia slow2 lak bawa...dah cam org bw motor jual aiskrim lak..hantu tol mamat nie.. saje nak mencabar utk melawan cilok mencilok nie.. aku dengan hati yg panas rev high sikit menunjukka perasaan marah tu.. dia dengan selamber nye wat bodo je.. aku mulakan dengan langkah ke-2 memotong mamat tu sebelah kete line kiri.. dengan lagak ngeri mamat LC tu beria2 mengejar.. last2 amik tgolek duk langgar van depan yg tbe2 bertukar laluan.. sibuk sgt duk usha tepi nak mengejar2 tapi last2 x nmpk ape benda kt depan tu.. tak pasal2 exciden free2 je mamat tu..harap2 hidup la lagi..aku gelakkan je..uhuhu cuba la jgn cari pasal dengan motor yg lebih rendah cc... cari la pasal dengan R1 ke.. baru la org tabik spring siap angkat kaki tabik... ape laa...
    duke
    duke

Post by duke Mon May 24, 2010 11:55 pm

aku skrg tgh berlatih anger management....
    hari2 bawak 100+km ulang alik, dugaan mmg banyak...
    niat aku skrg, cuma nak gerak dari A ke B dgn selamat
    yg aku perasan, nak mengawal marah tu teramat2lah susah daripada kejar balik mamat2 biadap nih
    lesson yg aku belajar: orang yg boleh keep self control is the bigger man
    biar la depa nak besit....statistically org2 macam ni la yang eksiden dulu
    so biarkan si luncai terjun dengan labu-labunya Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 7 Icon_smile

ps: aku ada gak terhutang budi ngan budak LC....ari tu abis minyak, budak LC yg tolak aku 5km....
    ryuganz
    ryuganz

Post by ryuganz Tue May 25, 2010 1:11 am

ada yang baik budak2 LC, aku tak nafi kan.tapi kerana nila setitik, rosak susu sebelanga. wakakakak
    zalie78
    zalie78

Post by zalie78 Tue May 25, 2010 9:02 am

rais wrote:banyak dah pengalaman tapau menapau nih..penah kat trafic light balai polis tangkak nak menghala segamat kena tapau ngn biji lc..dah la area tu sesak..bodo betul budak2 tu..err..bawa slow je masa tu..hehe

ngn zxr xpenah tapau..dok belakang je..pulas habis pun 190kmj..stendet gaban..

penah bawa adik pmpn aku balik dari uitm shah alam ke jb..maintain 160kmj je..pastu selisih ngn segerombolan rxz..takkan nak tak over beza 10kmj je..mesti diorang cucuk..pe lagi, full throttle pai 180kmj potong diorang..pastu masa refuel kat machap,diorang nmpk ninja aku pastu rem2 tak puas hati..haha

masa belajar kat s.alam dulu tiap minggu jmpa awek (skrg tunang) kat segamat..highway maintain 160-170kmj..tapi bila jumpa r6,goldwing,zxr..maintain 190kmj..area tu kalau maintain 140-150 mesti ada cub yg cuba cucuk..tak sukaaa...hahaha

semalam g yong peng, tengah sedap 170kmj..peh berdesup zx10r lama take over..pulas habis pun tak dapat kejar..dia boleh main cilok2..cesss..otw balik..tgh sedap maintain 160-170kmj kat highway 2nd link..terkejut aku mercs amg v12 dgn rim 20" take over..bunyi mcm bot..haha..sekilo depan tu je polis wat road block..mercs tu kena saman..tapi aku polis suruh jalan..pelik la?haha..keta singapore lain yg aku tapau suma tgk aku..diorang pelik aku tak kena tahan..adakah sebab aku berada di lane kiri?

aku bukan jenis rider yg suka tarik2 atau menapau orang...lebih suka cruise..laju tapi tak melulu..nak melulu g track...kat jalan raya bila kita melulu,risikonya boleh berubah dalam sesaat..pengalaman tgh ride 160kmj jalan yong peng tiba2 anjing lari melintas jalan..nasib baik sempat brek emergency..kepala anjing tu tepi tayar depan aku je..pulak tu boleh dia patah balik tak jadi melintas..ceh sungguh..

pernah tapau zzr pakai box kat gemas..dapat tapau bila speed dah masuk 170kmj

bila nak laju tu pastikan suma komponen dalam keadaan baik..80% kemalangan berpunca dari sikap-yg ni mudah dikawal..20% kemalangan berpunca dari kegagalan teknikal-yg ni orang selalu lupa...nak laju boleh..tapi jauhkan risiko tu dari orang lain..biar laju kat kawasan lapang,tak bnyk keta mcm highway..paling penting jaga jarak ngn kenderaan lain..lebih 50% kemalangan moto disebabkan bergesel ngn kenderaan lain..kalau nak cilok pun cilok perlahan2..jgn wat orang lain terkejut..kalau dah 40orang menyumpah kita tak ke tu doa?nak kemalangan cuma perlukan sekali je kesilapan...adakah berbaloi pertaruhkan nyawa kita atau orang lain atau haiwan liar kerana kepuasan sendiri...hehe..nak test power g la tempat yg sesuai..biarkan dak2 rempit ngn dunia mereka..tapau sekali je bg diorang tau kuasa ninja kita pastu ride normal balik
    dasyat ko bro..redline manjang je...hati2 bro ingat org tersayang...
    ranjau_berduri
    ranjau_berduri

Post by ranjau_berduri Wed May 26, 2010 10:04 am

LC mengejar kips.... Kips mengejar 250r?????
    ryuganz
    ryuganz

Post by ryuganz Wed May 26, 2010 2:03 pm

barely same power, kalo dari segi power to weight ratio, kips lagi kuat.kt track sepang bnyk 250r kena tapau. wakakakak
    kira masih sedar diri la.wakakak,

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 9:31 pm