Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

kadri raptor
TaFe
ijan2009
kudaunismall
nekman
AsTaLaVisTa
alep
irsyadpenang
asrolsani
fendy_jb
paeach
faiz_krr
aiekempo
Lon
myth7
asyraff
dreamers_vault
jayjeffrey
ninja86
Jebat_Mka.75
zalie78
Skillo
rais
darksol
xplay85
hantukatik
@zri
kr150c87
ariff-NINJA
Art
Idris Bin Mat Seman
ieka shzazlina
mira_buruk
Cepp
nytroz
LaM
Maverick
ninja green
kipas
deen325
dakad27
dol
ryuganz
kacang
kurt2812
lumin
carlnain
eman_92
Bat_mem
duke
wan tuah
helmynyte89
Kawasaian
klip^ketas
MBN 2254
serangga jalanan
amirburn
aJa
krijauan
skido
ranjau_berduri
kawesakai_penang
Azroy
alldisc
mambang
69 posters

Pengalaman Tapau Menapau Anda

@zri

Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 6 Empty Re: Pengalaman Tapau Menapau Anda

Post by @zri Sun Mar 28, 2010 10:16 pm

wat prtame kli ak kne tapau ngn lc..mne tk kne tapau.dy pkai nob1..side mirror pown tkda..lju woo..nk kejar blik..tp org blkng tk bg.hehe...kerek mat rmpt tu..time dy potong ak.dy ankt tgn tinggi2...mcm suwoh ak kjr dy blik..time ur bru blik gbai...kete kt hulu langt lak byk.jln brpsir..
    nytroz
    nytroz

Post by nytroz Mon Mar 29, 2010 1:59 pm

@zri wrote:wat prtame kli ak kne tapau ngn lc..mne tk kne tapau.dy pkai nob1..side mirror pown tkda..lju woo..nk kejar blik..tp org blkng tk bg.hehe...kerek mat rmpt tu..time dy potong ak.dy ankt tgn tinggi2...mcm suwoh ak kjr dy blik..time ur bru blik gbai...kete kt hulu langt lak byk.jln brpsir..

LC warne ijau ke bro? aku pun penah try kejar mamat tu, pkai ekzos Nob1....laju siut...toyol ke jin ape dia pakai tah...
    mambang
    mambang

Post by mambang Mon Mar 29, 2010 5:42 pm

nytroz wrote:
    @zri wrote:wat prtame kli ak kne tapau ngn lc..mne tk kne tapau.dy pkai nob1..side mirror pown tkda..lju woo..nk kejar blik..tp org blkng tk bg.hehe...kerek mat rmpt tu..time dy potong ak.dy ankt tgn tinggi2...mcm suwoh ak kjr dy blik..time ur bru blik gbai...kete kt hulu langt lak byk.jln brpsir..

LC warne ijau ke bro? aku pun penah try kejar mamat tu, pkai ekzos Nob1....laju siut...toyol ke jin ape dia pakai tah...
    kalau nak tapau lc sng jer..starting kena skali...jgn dia dlm 160kmj ko dlm 100kmj tiba2 dia potong kau,kau nak kejar..susah skt nak dpt kerana memerlukan kuasa pecutan yg tinggi..lc ni licik skt....tapi kips lagi laju dari lc..tak caya blh ajak mamat lc test speed kat highway..kalo bran la..cc pun dah ketara perbezaannyer..aper2pon hati2 di jalan raya..
    kr150c87
    kr150c87

Post by kr150c87 Mon Mar 29, 2010 5:49 pm

senang je nak tapau lc.pegi kat roadblock tanya cik, arini dah tapau berapa biji LC..mesti banyak kat lori polis tu.
    nytroz
    nytroz

Post by nytroz Mon Mar 29, 2010 7:48 pm

kr150c87 wrote:senang je nak tapau lc.pegi kat roadblock tanya cik, arini dah tapau berapa biji LC..mesti banyak kat lori polis tu.

huhu...btul2, LC pun salah satu feveret pulisi menapau masuk ke dalam tapawere warne biru gelap lapan tayar selain aekzek ngan wantupaizek...
    mambang
    mambang

Post by mambang Mon Mar 29, 2010 11:52 pm

nytroz wrote:
    kr150c87 wrote:senang je nak tapau lc.pegi kat roadblock tanya cik, arini dah tapau berapa biji LC..mesti banyak kat lori polis tu.

huhu...btul2, LC pun salah satu feveret pulisi menapau masuk ke dalam tapawere warne biru gelap lapan tayar selain aekzek ngan wantupaizek...
    harap2 geng zx takde yg kena tapau..tapi moto aku lps jer JPJ..walhal ejos paip,singnal bwh mudgud tersorok then no plate fancy..tak tau la nasib2 kot..Pakcik JPJ tu senyum jer ttgk moto aku. Laughing Laughing
    hantukatik
    hantukatik

Post by hantukatik Tue Mar 30, 2010 12:45 am

mambang hijau wrote:
    nytroz wrote:

harap2 geng zx takde yg kena tapau..tapi moto aku lps jer JPJ..walhal ejos paip,singnal bwh mudgud tersorok then no plate fancy..tak tau la nasib2 kot..Pakcik JPJ tu senyum jer ttgk moto aku. Laughing Laughing

bro, encik JPJ tu takut nk tahan kot...pasal u looks green....hihihihi. Ketahui la kwn2...moto lc kecik, ringan, so mase connering, lc lg cepat psl senang(ringan) nk menolak & menarik moto mase attack coner, same gak kips ngan sapobike...kips boleh titik sapobike time coner, jln lurus mmg kena tapau la...so xyah heran kalau kalian kene tapau time coner ngan lc...
    kr150c87
    kr150c87

Post by kr150c87 Tue Mar 30, 2010 1:14 am

Jangan kena tertapau dengan penyamar mat rempit,(polis menyamar mat rempit) biasanya lc135,125z,dan Kips biru,itam,merah..kat sebelah preng preng.ajak main race..sampai end..kasi tapau abis yg join race tu.penah tgk mata sendiri beb.

Jangan kena tapau lak dengan encik JPJ..x de maafan beb,kalau season jpj tangkap moto,byk yg kena malah superbike jugak..ekzos,plate number.
    @zri

Post by @zri Tue Mar 30, 2010 2:04 am

kecik=agile

tp....

highway=trtinggai..

in a nut shell,bwk ikt kemampuan..bukn fkrn.
    carlnain
    carlnain

Post by carlnain Tue Mar 30, 2010 3:21 am

hantukatik wrote:
    mambang hijau wrote:
    nytroz wrote:

bro, encik JPJ tu takut nk tahan kot...pasal u looks green....hihihihi. Ketahui la kwn2...moto lc kecik, ringan, so mase connering, lc lg cepat psl senang(ringan) nk menolak & menarik moto mase attack coner, same gak kips ngan sapobike...kips boleh titik sapobike time coner, jln lurus mmg kena tapau la...so xyah heran kalau kalian kene tapau time coner ngan lc...

Ni mesti Antubukit yg reply , sebab setahu aku antukatik dia begeres je.... Suspect Suspect
    May b dia dah lulus sijil 1 level bukit..... Laughing Laughing Laughing
    Kena g kusus Sijil cameroon level 1 lak pas ni... Laughing Laughing
    hantukatik
    hantukatik

Post by hantukatik Wed Mar 31, 2010 12:00 pm

bro, encik JPJ tu takut nk tahan kot...pasal u looks green....hihihihi. Ketahui la kwn2...moto lc kecik, ringan, so mase connering, lc lg cepat psl senang(ringan) nk menolak & menarik moto mase attack coner, same gak kips ngan sapobike...kips boleh titik sapobike time coner, jln lurus mmg kena tapau la...so xyah heran kalau kalian kene tapau time coner ngan lc...[/quote]

Ni mesti Antubukit yg reply , sebab setahu aku antukatik dia begeres je.... Suspect Suspect
    May b dia dah lulus sijil 1 level bukit..... Laughing Laughing Laughing
    Kena g kusus Sijil cameroon level 1 lak pas ni... Laughing Laughing[/quote]

uikss...mane ade bro...aku blaja dr pengalaman aku d tapau ngan LC atuk n korang... Laughing Laughing Laughing .aku xde time bran lg nk tapau korang....tabik sifu
    xplay85

Post by xplay85 Thu Apr 01, 2010 2:18 am

hye geng....pngalaman aku mnapau,lc,stakat ni xpenah btul2 try lg,rase mcm xsampai,psl aku agak confident zx ni bleh menang punye...tp ade saje2 ikut sbiji lc 1st edition warna hijau...155km/j gak la meter moto aku..lc 2 pun bwk rilek je,sbelah tgn & duk tegak...

ngan ninja 250 baru...aku menang...kat jln kuching hala ke rawang....mkn asap ninja 2..last2 dua2 kene sound ngan moto polis yg cc besar 2,ntah dari mane die muncul,die siap sound gune speaker lg suruh kiteorg slow down,kalo x kene tahan...trus aku ngan ninja 2 bwk slow je...hhehe..

da 2 kali try ngan ngan er6-f plat & org yg same...dua2 tserempak waktu nk gi keje, NPE hala ke KL...mmg syok test ngan moto ni..dua2 kali aku cucuk angin die sampai 190km/j & dua2 kali jugak la die slow down and jln seiring ngan aku,pastu die tunjuk tanda good,,,hehe,,bangga gak la aku...

pd aku..zx 150 ni mmg tbaik..bunyi die wktu tgh tarik & powervalve running,mmg layan...klajuan mcm superbike..tp cost maintainance rendah (kalo compare ngan superbike la,jgn compare ngan ex-5 plak,hehe)....fc moto ni sgt2 mnjimatkn pd aku...maybe psl moto baru& aku bwk most of the time below 120km/j..
    Art
    Art

Post by Art Thu Apr 01, 2010 6:01 pm

Aku pernah ride saing dgn LC135. Masa aku naik CBR929 kat hiway meter aku 100kmj LC tu tgh tunduk belakang handle. Dah bukak habis la tu.. Rolling Eyes
    Lagi sekali dgn member gi konvoi. Aku ZXR250 dia LC135. Sama jugak. Aku mantain 100-110kmj member naik LC kata meter dia dah 150kmj.
    Cuma yg dah modified ni kadang2 kerek skit. Laju lah sikit sampai 120+kmj ada LC cucuk belakang no plet aku. Aku leh bukak sampai 180++ tapi kot nanti diorg kata aku belagak pulak. Rasa mcm nk brek emergency jekk biar dia tercucuk tail moto aku...
    xplay85

Post by xplay85 Thu Apr 01, 2010 8:46 pm

em btul...aku segan gak nk main ngan lc,,kjp lg org ckp xde hati perut plak mnapau lc ksayangan ramai 2,hehe...lgpun da sah2 tau kite conpom menang...tp apepun lc mmg moto kapcai tbaik dari sgala aspek..mcm belang laju skit,tp bentuk pelik sgt...zxr250 mmg best 16valve,4 inline,tp ,maintainance nye lemah kpala lutut aku,hehehehe...
    alldisc
    alldisc

Post by alldisc Fri Apr 02, 2010 12:42 pm

aku kalau nak main dgn LC, aku biar dia pecut dulu kat depan lepas tu aku potong dia masa top speed tapi aku potong perlahan aje... katakan dia ride 160kmj, aku potong dia 162kmj.
    dan lagi satu best paling best bila berhenti kat trafik light betul2 sebelah LC. aku tak suka potong laju2 sbb org tak tahu apa motor kita ride... aku potong laju sket je...
    Kawasaian
    Kawasaian

Post by Kawasaian Fri Apr 02, 2010 2:54 pm

alldisc wrote:aku kalau nak main dgn LC, aku biar dia pecut dulu kat depan lepas tu aku potong dia masa top speed tapi aku potong perlahan aje... katakan dia ride 160kmj, aku potong dia 162kmj.
    dan lagi satu best paling best bila berhenti kat trafik light betul2 sebelah LC. aku tak suka potong laju2 sbb org tak tahu apa motor kita ride... aku potong laju sket je...

skill nih byk kot orang praktik kan... Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 6 Icon_biggrin
    mambang
    mambang

Post by mambang Fri Apr 02, 2010 8:35 pm

Kawasaian wrote:
    alldisc wrote:aku kalau nak main dgn LC, aku biar dia pecut dulu kat depan lepas tu aku potong dia masa top speed tapi aku potong perlahan aje... katakan dia ride 160kmj, aku potong dia 162kmj.

skill nih byk kot orang praktik kan... Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 6 Icon_biggrin
    kecik ati owners LC kalo diaorang baca trit2 kat sini...
    alldisc
    alldisc

Post by alldisc Fri Apr 02, 2010 9:51 pm

mambang hijau wrote:
    Kawasaian wrote:

kecik ati owners LC kalo diaorang baca trit2 kat sini...
    aku rasa LC lagi banyak buli motor lain... EX5 la, suzuki best la, RG la, yamaha SS la, lagenda la, SRE, SRX, SRV laa... kriss laa...lom masuk skuter lagi! ha ha ha aku baru main2 dgn satu model aje... wakakakakka...
    Art
    Art

Post by Art Fri Apr 02, 2010 10:36 pm

mambang hijau wrote:kecik ati owners LC kalo diaorang baca trit2 kat sini...
    Apa nak kecik hati pulak. Aku kalau ride santai 90-100kmj selalu ada LC suka cucuk beberapa inci je dari no plet aku. Aku tau diorg dah nak habis trotel. Ada la lajak lagi sikit kot. Pastu berenti lampu merah tengok moto aku dia leh ketawa2. Macam tu siapa yg kecik hati. Takkan aku sentiasa nak pecut sampai topspeed.
    Apa diorg nak ckp. "Moto diorg paling power leh cucuk belakang ZXR250?" Atau "Rider tu tak handal, naik 250 aku boleh cucuk belakang pakai LC?" fikir2kan.
    Ada sekali wave dah modified pun buat mcm ni kat aku dari Pontian smpi Johor Bahru. Sesekali aku pecut tinggalkan dia. Pastu aku slowdown bersiar2, Dia cucuk lagi belakang aku rapat2. Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 6 Icon_scratch Adoii!
    @zri

Post by @zri Sat Apr 03, 2010 2:17 am

abg alldisc trbaek!! Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 6 Icon_smile Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 6 Icon_smile
    Kawasaian
    Kawasaian

Post by Kawasaian Sat Apr 03, 2010 2:30 am

yang selalu mencucuk muto kite nih byk dari moto YAMAHA je..
    RXZ,125Z,LC terbaru FZ150i..
    nape ek??
    tapi tak la semua suke mencucuk..
    kalau dak orang muda bawak sure la macam ajak race..
    tau la muto kite ni laju perlahan..
    tapi fonomena nih tak da kat belah penang gan kedah...
    Pengalaman Tapau Menapau Anda - Page 6 Icon_biggrin
    xplay85

Post by xplay85 Sat Apr 03, 2010 1:17 pm

btul...lc mmg suke sgt buli moto lain...diorg xpikir pun owner moto lain kecik ati...bkan smue owner lc mcm 2..tp mcm biase la,kerana nila setitik,rosak susu sebelanga,hehe...yg aku fedup 2,owner lc slalu suke cucuk2 aku,pastu aku bg laluan,full throttle diorg pecut aku sambil toleh blkg or tgk side mirror..nk tgk aku kejar diorg x...tp most of the time aku wat xtau jer,tp hati ni agak tbakar jugak la...2 xkire time jln jam lg,diorg tonjol rapat2 la pastu bkan main diorg potong & himpit aku..pastu tgk2 side mirror,nmpk sgt diorg sengaja...aku malas nk mlaju sgt time jam kat kl ni,bahaya,psl kadang2 kreta suke2 tukar lane tanpa bg signal...kalo blanggar kjap lg,masak woo,brg2 kawasaki kn mahal skit...hehe...apepun,peace,no war..
    xplay85

Post by xplay85 Sat Apr 03, 2010 1:26 pm

lg satu..top speed fz ngan lc mmg sgt bbeza..fz slow pd aku...tp lc mmg agak laju bg sbuah kapcai...fz senang nk dpotong..tp lc kene pulas throttle lbih skit baru dpt potong,hehe..tp fz riding position mmg best,tp body yg naked mnyebabkn moto ni jd underpower..kalo korang penah bwk moto naked mesti korang tau besar nye faktor angin,especially kalo kat atas highway...125z and rxz ok jer aku rase stakat ni,diorg xde cucuk2 lg,kalo diorg bwk laju pun diorg juz potong mcm 2 jer...xmcm sjenis moto lg 2,hehehe...
    alldisc
    alldisc

Post by alldisc Sat Apr 03, 2010 2:44 pm

budak LC cakap... eleh, lu boleh aa laju. motor lu 150cc. motor gua 135cc je beb.
    lepas tu aku jawap... baper beza? 15cc kan? camtu jugak laa lu selalu main dgn EX5 100cc, honda wave 125, dan RG sport 110cc. camtu la perasaan mereka. kalau lu ride normal, aku ok je beb. aku ni mewakili semua motor2 kecik yg lu dah buli. Very Happy
    to LC riders, jgn amik hati haa... motor aku tak layak nak tanding motor 150cc. kasik la chance aku layan kapchai. wakakakkaka
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Sun Apr 04, 2010 8:35 am

aku kena tapau dgn 125zr time speed 190km/h elek jer..x kicik hati pon..125 tu da fully mod..pdulik la..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 11:35 pm