Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

irsyadpenang
ninja150se
Maverick
r0cket_terbang
mizi
zalie78
MusRockers
cik goku
makaii
gojoil
kipas
Matthew
alha_98320
asrolsani
Surveyor_LC
zenkage
kurt2812
21 posters

motor dicuri

kurt2812
    kurt2812

motor dicuri Empty motor dicuri

Post by kurt2812 Mon Aug 08, 2011 5:00 am

ptg td 7/8/11 motor aku hilang kt parking motor hosp ampang.depan pintu masuk dewan bersalin.
    tanda2 motor aku,signal patah blah kiri.
    mmg rugi sape amik tu, mileage 37,000 x pnah wat top servis,absorber da kong,korner membuai.bateri pon lemah,ekzos bocor,dah dgr jelas bunyi piston ring.
    motor aku 150 SE kaler ijau.ada stiker kawasakikips.com kat tank
    klo ternampak.msg aku
    014-7231099

kurt2812 a.k.a aiman
    kurt2812
    kurt2812

motor dicuri Empty Re: motor dicuri

Post by kurt2812 Mon Aug 08, 2011 5:05 am

berakhirlah era aku pakai kips..kenangan dgn motor and kippers x kan aku lupa..aku anggap xda rezeki dan aku redha.kpada pencurik atau org yg terlibat mencuri,merancang utk mencuri,menolong utk mencuri,atau membeli motor aku samada sebiji motor hatta amik dan guna walaupon sebutir skru atau washer skalipon.korang x kan aku maafkan..bergembiralah pakai motor aku tu..kat dunia korg menang..aku x kan maafkan dunia akhirat.ni aku anggap sebagai pelaburan akhirat aku.
    zenkage
    zenkage

Post by zenkage Mon Aug 08, 2011 5:06 am

Takziah bro......Sad case man.
    Sumpah sape yg curi motor bro tu jadi katak la.....
    Surveyor_LC

Post by Surveyor_LC Mon Aug 08, 2011 6:38 am

perghhh..
    kat area ampang lg..
    memang bahaya betul la ampang skang...
    red spot untuk kippers..

kurt..ada lock kips tak?
    asrolsani
    asrolsani

Post by asrolsani Mon Aug 08, 2011 8:45 am

takziah bro...
    ko wat per kat ampang?
    bukanker ko dok kelate?
    alha_98320
    alha_98320

Post by alha_98320 Mon Aug 08, 2011 1:27 pm

alamak bro..aku pn baru tau dr mamat yang pkai kips spital ampang tu..parking pn tmpat same dgn ko.. kunci ape yang d pakai? hurmm..xde rezeki tu..doa moga2 d bagi petunjuk kepada pncuri tuh..petunjuk yg mcm mana terpulang lah...takziah bro No ..sangat lahanat lahabau2 nih..
    Matthew
    Matthew

Post by Matthew Mon Aug 08, 2011 3:57 pm

Takziah bro ..dah mula banyak si pencuri2 ni aim kat kips..cilka la dioarang ni..memmang tak boleh pakai kenapelah dengan diorang ni..tak reti nak kejeke No
    kipas
    kipas

Post by kipas Mon Aug 08, 2011 10:05 pm

kurt2812 wrote:ptg td 7/8/11 motor aku hilang kt parking motor hosp ampang.depan pintu masuk dewan bersalin.
    tanda2 motor aku,signal patah blah kiri.
    mmg rugi sape amik tu, mileage 37,000 x pnah wat top servis,absorber da kong,korner membuai.bateri pon lemah,ekzos bocor,dah dgr jelas bunyi piston ring.
    motor aku 150 SE kaler ijau.ada stiker kawasakikips.com kat tank
    klo ternampak.msg aku
    014-7231099

kurt2812 a.k.a aiman
    pulak dah...takziah bro...abeh ilang dah moto otai putrajaya nih...
    gojoil
    gojoil

Post by gojoil Tue Aug 09, 2011 12:27 am

takut lak aku nak letak moto merata ni.cam ner nak tingkatkan keselamatan moto ni ek?paling kurang dapat menyusahkan pencuri ni nak 'piang moto kita ni ke tahap maksimum?
    Surveyor_LC

Post by Surveyor_LC Tue Aug 09, 2011 1:11 am

gojoil wrote:takut lak aku nak letak moto merata ni.cam ner nak tingkatkan keselamatan moto ni ek?paling kurang dapat menyusahkan pencuri ni nak 'piang moto kita ni ke tahap maksimum?

seelok2nya jangan letak merata la..
    pencuri kalau nak jugak moto tu, lautan api pun sanggup dia redah..
    member aku letak 6 kunci pun boleh hilang..
    terduduk member aku tu time tengok moto dia dah takda...
    makaii
    makaii

Post by makaii Tue Aug 09, 2011 4:06 am

takziah bro.. aku paham perasaan hang.. sabaq,insyAllah ada rezeki kita..
    cik goku

Post by cik goku Tue Aug 09, 2011 9:39 am

takziah bro..wpn xpnah jpe bro,tp wa tau cmana perasaan bila kehilangan sesuatu..mudah2an dibukakan pintu hati og yg curi tu pulangkan balik moto bro..amin...
    MusRockers

Post by MusRockers Tue Aug 09, 2011 1:40 pm

erkk... takotnye aku nak pakai kips ni...
    zalie78
    zalie78

Post by zalie78 Tue Aug 09, 2011 2:01 pm

takziah bro..bersabar ye
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Tue Aug 09, 2011 5:04 pm

aku park kat depan pintu masuk dewan bersalin,mase hilang tu aku x pasti kol brape.tp aku park motor kol 7pagi,balik keja kol 2 dh lesap.ada security gad area tu.dekat je 10 meter dr motor aku tp xda guna gak.CCTV pon ade tp pon xleh gna sbb silau.
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Tue Aug 09, 2011 5:07 pm

kipas> dah xda rezeki aku..pasni trun TT aku pakai lc je la x pon skuter ego aku hahaha!
    asrol> aku dah 3 bulan keja kt hosp ampang..dapat transfer sini..
    mizi

Post by mizi Tue Aug 09, 2011 5:43 pm

adoiii, saya dok erea2 ampang.. belajar kat cini.. DOI, TAKOT LAA PULAK NK KUAR DENGAN KIPS N.. ERMMMM

Matthew
    Matthew

Post by Matthew Tue Aug 09, 2011 11:35 pm

[quote="mizi"]adoiii, saya dok erea2 ampang.. belajar kat cini.. DOI, TAKOT LAA PULAK NK KUAR DENGAN KIPS N.. ERMMMM

Guard je motor hang bro..kalu dapek si pencuri ni bantai ia cukup sampai ia boleh nampak moyangmemayang ia... Mad
    r0cket_terbang
    r0cket_terbang

Post by r0cket_terbang Tue Aug 09, 2011 11:54 pm

takziah man, bln2 pose nie dtmbh doa org traniaya nie straight je ke lngit, mohon la pd nya, moga dibuka pntu taubt bg nya... amin~

mne tw, pnganti nya zx6 ke ti... Smile

pd sspe trmsuk sy, kite kne lbih n tingkt kn lg kslmtn...
    mizi

Post by mizi Wed Aug 10, 2011 2:14 am

[quote="Matthew"]
    mizi wrote:adoiii, saya dok erea2 ampang.. belajar kat cini.. DOI, TAKOT LAA PULAK NK KUAR DENGAN KIPS N.. ERMMMM

Guard je motor hang bro..kalu dapek si pencuri ni bantai ia cukup sampai ia boleh nampak moyangmemayang ia... Mad
    xtahu laa.. saya padlock abloy ngan lock disk brand iena.. dekat RM500 gak laaa dua2 lock n.. mintk simpang laa dari kna curi.. heeee
    makaii
    makaii

Post by makaii Wed Aug 10, 2011 3:37 am

kunci padlock hang depan n belakang brake pump,maknanya brake tu in between dua disc lock.. nnti xdela pencurik bole tolak bg kunci patah.. aku buat cenggitu,4x depa try curik gagai..

tp satu hari tu aku rushing sbb ujan dan lupa buat cenggitu hari tu la motot aku kena curik.. demit pencurik..
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Wed Aug 10, 2011 8:13 pm

makaii wrote:kunci padlock hang depan n belakang brake pump,maknanya brake tu in between dua disc lock.. nnti xdela pencurik bole tolak bg kunci patah.. aku buat cenggitu,4x depa try curik gagai..

tp satu hari tu aku rushing sbb ujan dan lupa buat cenggitu hari tu la motot aku kena curik.. demit pencurik..

mcm tu plak citer ko,lalai skit trus kena..motor pe yg kena curi tu?
    Matthew
    Matthew

Post by Matthew Wed Aug 10, 2011 8:24 pm

kurt2812 wrote:
    makaii wrote:kunci padlock hang depan n belakang brake pump,maknanya brake tu in between dua disc lock.. nnti xdela pencurik bole tolak bg kunci patah.. aku buat cenggitu,4x depa try curik gagai..

Ni poencuri tu tunggu timing sesuai dahla dia aim!!!!! so tak berhenti usaha la tu....cilka..
    Maverick
    Maverick

Post by Maverick Wed Aug 10, 2011 10:58 pm

Matthew wrote:
    kurt2812 wrote:

Ni poencuri tu tunggu timing sesuai dahla dia aim!!!!! so tak berhenti usaha la tu....cilka..
    Usaha tangga kecelakaan la wat sang pencuri tu.. tobat leer wahai pencorik!

Bro kurt! saba je la ye.. insyaAllah ade rezki lain tu.. saje nak test hang.. kalo lulus nanti dapat la hadiahnya.. zx10r ke.. huhu.. Amin!
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Sun Aug 14, 2011 11:20 pm

Maverick wrote:
    Matthew wrote:
    kurt2812 wrote:

Usaha tangga kecelakaan la wat sang pencuri tu.. tobat leer wahai pencorik!

Bro kurt! saba je la ye.. insyaAllah ade rezki lain tu.. saje nak test hang.. kalo lulus nanti dapat la hadiahnya.. zx10r ke.. huhu.. Amin!

hai makin lawa motor,hahah!!!

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 6:27 pm