Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

asrolsani
AsTaLaVisTa
linda9teen
zalie78
mambang
9 posters

Cerita Pengalaman Dan Teknik2 Anda Ponteng Puasa

mambang
    mambang

Cerita  Pengalaman Dan Teknik2 Anda Ponteng Puasa Empty Cerita Pengalaman Dan Teknik2 Anda Ponteng Puasa

Post by mambang Tue Aug 17, 2010 11:10 am

Semasa aku di sekolah rendah...aku memang liat nak bangun sahur..dan alasan xpuasa ialah lupa nak niat...balik sekolah pandang kiri kanan..line clear tapau saki-baki nasi dan lauk lebih sahur bawa masuk bilik dan ape lagi sesah je la....bila mak aku tanya mana nasi lbh sahur pagi tadi...dgn selamba dan memekl muka kesian aku cakap aku bagi kucing makan..kesian kucing tu meow..meow lapar sangat..jadi apa salahnya buat pahala di bulan mulia ini..kan mak kan hihihii... Cerita  Pengalaman Dan Teknik2 Anda Ponteng Puasa Icon_lol mak aku percaya je laaaa.....moral :dah la x puasa tipu mak pulak tu dan jgn lupa mintak maaf di hari raya Cerita  Pengalaman Dan Teknik2 Anda Ponteng Puasa Icon_cheers
    zalie78
    zalie78

Cerita  Pengalaman Dan Teknik2 Anda Ponteng Puasa Empty Re: Cerita Pengalaman Dan Teknik2 Anda Ponteng Puasa

Post by zalie78 Tue Aug 17, 2010 11:20 am

aku plk masa kecik kecik dulu alasan yg paling aku selalu guna pakai lupa baca niat pose..wakakaaka tak logik langsung tpi bila ingat member kantoi x puasa kat sekolah dengan ustat,kena makan rumput mmg goyang kalau x pose...semua tu kenangan yg tak dapat aku lupakan masa zaman bebudak dulu... Very Happy Very Happy Very Happy
    linda9teen
    linda9teen

Cerita  Pengalaman Dan Teknik2 Anda Ponteng Puasa Empty Re: Cerita Pengalaman Dan Teknik2 Anda Ponteng Puasa

Post by linda9teen Tue Aug 17, 2010 11:39 am

memang best kalau ingat balik kenangan masa kecil dulu

lin masa kecil2 dulu pernah juga tak pose
    tapi bila lin dah tak tahan lapar la
    mak cakap kena tahan tapi lin tak boleh tahan
    so lin buka juga, tapi sorok2 la dalam bilik
    esoknya mak dapat tau juga
    mak jumpa kertas balut coklat dalam laci study lin Smile
    malu betul masa tu Embarassed
    AsTaLaVisTa
    AsTaLaVisTa

Post by AsTaLaVisTa Tue Aug 17, 2010 2:40 pm

Aku pun nak share jugak la...Mase kecik aku memang nakal sket...Teknik aku ponteng pose:

1. Balik sekolah...pegi dapur...Songlap kuih jualan mak aku atau lauk lebih bawah tudung saji..masuk bilik gulung tilam ngan aku2 skali...Gulung cantik jek..Padahal aku nyorok dalam gulung tilam

2. Mak aku selalu suruh aku amik balik kuih jualan lebih kat kedai bawak balik....Masuk semak...pulun dulu...errrpp...kenyang... So tinggal satu dua peket..Cakap kat mak aku..Nih jek yg tinggal...

asrolsani
    asrolsani

Post by asrolsani Tue Aug 17, 2010 5:59 pm

aku sambil mandi aku teguk air...
    takder sapa tahu Evil or Very Mad

ps: ni time kecik2 dulu... skrg dah tak buat... harap maklum cheers
    linda9teen
    linda9teen

Post by linda9teen Tue Aug 17, 2010 7:01 pm

to mambang: nakal mambang ni kan, kucing pula yg jadi mangsa
    to astalavista: abg ni lagi nakal. kalau mak abg tau, mesti kena marah
    to asrolsani: tak sakit perut ke minum air paip? Smile
    jayjeffrey
    jayjeffrey

Post by jayjeffrey Wed Aug 18, 2010 10:44 am

aku tak perlukan teknik.... mmber yg pernah jumpa aku akan tau kenapa... kekeke...
    aiekempo
    aiekempo

Post by aiekempo Wed Aug 18, 2010 1:11 pm

teknik aku paling aku ingati masa kecik2 dulu:

ambik kuih dalam almari..makan2...nak cover line..aku letak ulor plastik dalam almari.Nanti mak aku tanya mana kuih aku cakap ulor dah makan. bijak tak aku? muehehheeheheheh
    anakjin
    anakjin

Post by anakjin Wed Aug 18, 2010 2:36 pm

saya lak menggunakan alasan " x der duit x mau posa" masa kecik2 dulu.
    asrolsani
    asrolsani

Post by asrolsani Wed Aug 18, 2010 6:41 pm

linda9teen wrote:to mambang: nakal mambang ni kan, kucing pula yg jadi mangsa
    to astalavista: abg ni lagi nakal. kalau mak abg tau, mesti kena marah
    to asrolsani: tak sakit perut ke minum air paip? Smile

kecik2 dulu, memang biasa minum air paip direct dari pili... kat sekolah etc.. tak sakit perut pon... skrg tak tau ler..

jayjeffrey wrote:aku tak perlukan teknik.... mmber yg pernah jumpa aku akan tau kenapa... kekeke...

u memang tak payah alasan.... alahaiii..

anakjin wrote:saya lak menggunakan alasan " x der duit x mau posa" masa kecik2 dulu.

aku lak memang kena ugut... tak posa takder duit raya.... Crying or Very sad
    FaDziL
    FaDziL

Post by FaDziL Tue Sep 14, 2010 10:55 pm

haha... klaka2.. sy xde idea, sbb xpenah tepikir nk skip posa, sbb nati xdpt rm50
    (rm30 duit posa sbulan, rm20 duit ry) Very Happy

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 7:18 pm