Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

eman_92
mambang
ryuganz
kahmadz
Fendi3z
kurt2812
gammafiber
fendy_jb
mal 5190
deen325
dreamers_vault
Jebat_Mka.75
asrolsani
AsTaLaVisTa
helmynyte89
jayjeffrey
alep
21 posters

apakah beg yang sesuai untuk long distance ride?

alep
    alep

apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Empty apakah beg yang sesuai untuk long distance ride?

Post by alep Sat Jul 10, 2010 6:40 pm

obie wrote:Berkumpul di Tol Bandar Baharu
    apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? My_com21

aku berkenan kat saddle bag ni, tapi kalau nak speeding 160-180kmh dengan muatan penuh saddle bag, adakah selamat? atau tankbag lebih ok? nak letak laptop dengan baju
    jayjeffrey
    jayjeffrey

apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Empty Re: apakah beg yang sesuai untuk long distance ride?

Post by jayjeffrey Sat Jul 10, 2010 8:44 pm

tank bag lebih selamat bro, disebabkan terletak belakang windshield, wind resistance kurang. Saddle bag pula, rintangan angin kuat, dan rasa rasanya, nak naik sampai 180kmh tu mmg susah dan agak bahaya,
    helmynyte89
    helmynyte89

apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Empty Re: apakah beg yang sesuai untuk long distance ride?

Post by helmynyte89 Sat Jul 10, 2010 11:33 pm

Aku prefer guna beg galas je...lgpon banyak jenis juai kat pasaran, alpinestar punye best sbb ade reflector and also leh letak helmet...
    aku da bwk banyak kali ride, elok je, kalau hujan sangat lebat baru la terasa lembab2 shj..
    Lagi pon boleh gak selamatkan bahagian belakang badan if something bad happen if guna beg galas nie...
    Beg tank nie rimas la kalau nak long distance...nak isi minyak je, kena angkat beg la...
    Saddle beg lak mcm x kompiden je if ride lelaju and tkt x balance je if amik corner...
    2 pendapat aku la..
    AsTaLaVisTa
    AsTaLaVisTa

Post by AsTaLaVisTa Sun Jul 11, 2010 12:02 am

helmynyte89 wrote:Aku prefer guna beg galas je...lgpon banyak jenis juai kat pasaran, alpinestar punye best sbb ade reflector and also leh letak helmet...
    aku da bwk banyak kali ride, elok je, kalau hujan sangat lebat baru la terasa lembab2 shj..
    Lagi pon boleh gak selamatkan bahagian belakang badan if something bad happen if guna beg galas nie...
    Beg tank nie rimas la kalau nak long distance...nak isi minyak je, kena angkat beg la...
    Saddle beg lak mcm x kompiden je if ride lelaju and tkt x balance je if amik corner...
    2 pendapat aku la..

Beg galas wat isi baju seluar & brg lembut ok bro. Jgn sumbat barang keras cam laptop & tool spana sudah. Jangan tiru cam saya isi laptop dalam beg galas. Kena langgar ngan orang lain belakang terhempas atas jalan then tulang bahu patah. Sakit woooooooo
    helmynyte89
    helmynyte89

Post by helmynyte89 Sun Jul 11, 2010 12:26 am

AsTaLaVisTa wrote:
    helmynyte89 wrote:Aku prefer guna beg galas je...lgpon banyak jenis juai kat pasaran, alpinestar punye best sbb ade reflector and also leh letak helmet...
    2 pendapat aku la..

Beg galas wat isi baju seluar & brg lembut ok bro. Jgn sumbat barang keras cam laptop & tool spana sudah. Jangan tiru cam saya isi laptop dalam beg galas. Kena langgar ngan orang lain belakang terhempas atas jalan then tulang bahu patah. Sakit woooooooo

Bro, bulan 5 aritue saya excdent...masa tue saya pakai beg galas nie, dalam ade laptop and hp...
    kecederaan saya gigi and hidung patah, kening bjahit, but yang ajaibnye laptop xde rosak pon...hp je ade mengong sket... tp lau dlm beg galas pon nak taruh tool, mmg melampau la...cari nahas..wahahaha.... apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_lol
    alep
    alep

Post by alep Sun Jul 11, 2010 1:12 am

ho..ho..rasa macam tankbag lagi sesuai kot kalau nak speeding, aku ni rimas sket nak galas beg, lagi2 kalau banyak barang, selama ni aku ulang alik kl-johor dengan beg galas, sampai rumah je rasa macam nak tercabut bahu, tu yang terfikir nak tankbag atau saddlebag
    asrolsani
    asrolsani

Post by asrolsani Sun Jul 11, 2010 8:29 pm

pakai tankbag jer... tak penat nak ngangkat....
    kalau rasa penat ke ape.. tankbag tu bole buat tempat lelap apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Sleep
    Jebat_Mka.75
    Jebat_Mka.75

Post by Jebat_Mka.75 Sun Jul 11, 2010 11:00 pm

asrolsani wrote:pakai tankbag jer... tak penat nak ngangkat....
    kalau rasa penat ke ape.. tankbag tu bole buat tempat lelap apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Sleep
    Yea...aku sokong tu...saya musti pillleeeyyy... apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_biggrin apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_biggrin apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_biggrin
    dreamers_vault
    dreamers_vault

Post by dreamers_vault Sun Jul 11, 2010 11:18 pm

kalo pakai box best x? hehehe
    deen325

Post by deen325 Thu Jul 15, 2010 11:55 am

Salam..
    bagi saya lah..
    pakai tank beg n beg galas ajer mudah...

hehehe
    mal 5190
    mal 5190

Post by mal 5190 Thu Jul 15, 2010 2:14 pm

salam..
    aku lebih prefer beg tank sbb beg tank ade magnet..
    so xdehal klu kau nk speed 180km/h..
    beg tu still melekat dgn kuat kat tank..
    sekadar cdangan 1 sen..
    apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_cheers apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_cheers apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_cheers
    deen325

Post by deen325 Fri Jul 16, 2010 12:16 am

mal 5190 wrote:salam..
    aku lebih prefer beg tank sbb beg tank ade magnet..
    so xdehal klu kau nk speed 180km/h..
    beg tu still melekat dgn kuat kat tank..
    sekadar cdangan 1 sen..
    apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_cheers apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_cheers apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_cheers

yehh tul.. dulu abg pun pernah bawa penuh barang lagi...
    pas tu ride sampai red line lagi..
    ok ajer.. tak bergerak pun beg tank tu..

alep
    alep

Post by alep Sat Jul 17, 2010 9:57 pm

kalau letak barang2 berat macam laptop atau buku, x tercabut ke tankbag tu?
    fendy_jb
    fendy_jb

Post by fendy_jb Tue Jul 20, 2010 6:18 pm

alep wrote:kalau letak barang2 berat macam laptop atau buku, x tercabut ke tankbag tu?

haah kan.aq xpnh cube n xbrni cube. apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_surprised apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_surprised
    gammafiber

Post by gammafiber Mon Jul 26, 2010 6:48 pm

dreamers_vault wrote:kalo pakai box best x? hehehe
    Pakai beg galas sakit bahu jalan jauh. Tapi boleh isi byk.
    Pakai tank beg okay tapi nak bawak jln2 mcm susah sikit (pendapat).
    Pakai box belakang boleh isi helmet dll bila parking. Kalau ride x boleh isi lebih 3kg nanti ter-wheellie memanjang. Rintangan angin
    mula terasa >130km/h. Tapi kurang sporty. x sesuai isi laptop sebab melambung2 dlm tu.
    Pakai box tepi (mahal jugak) okay, tapi x isi barang sebesar helmet. Tapi tahan lasak&rintangan angin kurang. Mencelah prob. sikit.
    So mengikut citarasa dan keperluan!
    jayjeffrey
    jayjeffrey

Post by jayjeffrey Mon Jul 26, 2010 8:23 pm

so... conclusion senang,
    Tank-Bag = paling kurang mempengaruhi handling (hidden kat belakang windshield, angin kena kurang)
    = Bergantung kepada kapasiti bag tersebut, boleh jugak letak banyak brg, laptop pun ok.
    Saddle- Bag = kapasiti paling besar, tapi affect speed dan handling.
    givi-box = Wheelie king + hodoh
    Winner = Tank Bag. - end -
    kurt2812
    kurt2812

Post by kurt2812 Mon Jul 26, 2010 8:42 pm

btol2..to sadle bag mmg puas hati klo pakai..
    Fendi3z
    Fendi3z

Post by Fendi3z Mon Jul 26, 2010 9:47 pm

baper bag tank yg paling murah?
    jayjeffrey
    jayjeffrey

Post by jayjeffrey Tue Jul 27, 2010 4:32 am

jgn cari ciplak punya bro, takut magnet tak kuat dan material kat bawah tu tak grip kat tank. Bahaya.... bawak jer backpack.... saya pun bawak backpack sementara mencari tank bag yg sesuai... dah pakai sebulan baru jumpa bag-tank aku yg dikatakan setiap orang "comel" LOL !
    kahmadz

Post by kahmadz Wed Jul 28, 2010 12:01 am

jayjeffrey wrote:jgn cari ciplak punya bro, takut magnet tak kuat dan material kat bawah tu tak grip kat tank. Bahaya.... bawak jer backpack.... saya pun bawak backpack sementara mencari tank bag yg sesuai... dah pakai sebulan baru jumpa bag-tank aku yg dikatakan setiap orang "comel" LOL !
    bro jayjeffrey, upload la skit gambir tankbag yg comel tu kt sini. Bg kami tgk comel tak comelnye....Smile Smile Smile
    ryuganz
    ryuganz

Post by ryuganz Wed Jul 28, 2010 1:51 am

nak nampak bergaya, pakei back pack.travel beg punya. nmpk mcm mengembara.haha.
    tank bag ok gak. tapi kalo saiz kecik la.besar dh mcm 'er6n' tayar kecik dh.nak tunduk pun payah, tp sedap peluk, gebu gebu gitu.
    Jebat_Mka.75
    Jebat_Mka.75

Post by Jebat_Mka.75 Wed Jul 28, 2010 1:56 am

Alaa...kalo pakai yg besar leh lelap2 jap sambil bawak moto...hihihi.. apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Suspect apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Suspect apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Suspect
    mambang
    mambang

Post by mambang Wed Jul 28, 2010 10:13 am

Jebat_Mka.75 wrote:Alaa...kalo pakai yg besar leh lelap2 jap sambil bawak moto...hihihi.. apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Suspect apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Suspect apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Suspect
    Aku selalu praktik masa ride..hihihi apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_lol
    eman_92
    eman_92

Post by eman_92 Wed Jul 28, 2010 6:42 pm

pendapat aku jgn la pkai beg galas.,.,., smalam otw balik dari trek camera aku tercicir sbb zip dye terbuka.,.,., time nak jln tu aku dah zip dah.,.,. ntah camne boleh terbuka.,.,. huhuhu.,., menyesal giler.,., da la camera baru.,., mahal lak tu..... apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_cry
    ryuganz
    ryuganz

Post by ryuganz Wed Jul 28, 2010 8:46 pm

eman_92 wrote:pendapat aku jgn la pkai beg galas.,.,., smalam otw balik dari trek camera aku tercicir sbb zip dye terbuka.,.,., time nak jln tu aku dah zip dah.,.,. ntah camne boleh terbuka.,.,. huhuhu.,., menyesal giler.,., da la camera baru.,., mahal lak tu..... apakah beg yang sesuai untuk long distance ride? Icon_cry
    letak saddle bag/even waist bag pun bleh tercicir. anyway kena slalu double check bro.kengkadang pocket pun tak bleh caye

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 10:30 pm