Kawasaki Kips Owners

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kawasaki Kips Owners

FORUM FOR ALL GENERATION OF KAWASAKI KIPS

Skillo
LuNaCy
arninja5984
FaDziL
tokkiburn
corNinja
alep
hakim
syafiq1193
bravekids
kick_ingoal
manto
deen325
@zri
Kawa_ninja87
nekman
wan tuah
jayjeffrey
kr150c87
duke
kurt2812
mal 5190
pirate
zbszbs717
ranjau_berduri
MBN 2254
aiekempo
31 posters

Moto Baru keluar kedai 3 hari mileage baru 240km

zbszbs717

Moto Baru keluar kedai 3 hari mileage baru 240km - Page 2 Empty Re: Moto Baru keluar kedai 3 hari mileage baru 240km

Post by zbszbs717 Sat Jul 03, 2010 8:23 pm

settle......firstday naik moto baru...... ok la feel dia.....masih running in.....tgk esok pagi sng tak aku nak start moto ......dah lama tak senaman kaki menendang pagi pagi ni.......dah lama pakai moto kecik pakai elect starter......very soon nak cari helmet plak.......
    aiekempo
    aiekempo

Moto Baru keluar kedai 3 hari mileage baru 240km - Page 2 Empty Re: Moto Baru keluar kedai 3 hari mileage baru 240km

Post by aiekempo Mon Jul 05, 2010 10:48 am

zbszbs..ape ke susah sgt nma yg ko pilih ni... kawan2 nak panggil apa pun tak tau. ko motor baru ..aku moto baru..meh kita try tengok sama ke tak feel dia. aku keja kat bangsar...jom jumpa kat damansara. uptown lama..hehee..tengah2 la kl dgn kota kemuning. heeee
    Kawa_ninja87

Post by Kawa_ninja87 Tue Jul 06, 2010 6:37 pm

aiekempo wrote:zbszbs..ape ke susah sgt nma yg ko pilih ni... kawan2 nak panggil apa pun tak tau. ko motor baru ..aku moto baru..meh kita try tengok sama ke tak feel dia. aku keja kat bangsar...jom jumpa kat damansara. uptown lama..hehee..tengah2 la kl dgn kota kemuning. heeee
    Bro, Moto ko da abih run in ke??
    moto aku br 700 lebey mileage die..
    ade bunyi berdengung tak masa maintain 60KMH??
    jayjeffrey
    jayjeffrey

Post by jayjeffrey Tue Jul 06, 2010 6:55 pm

bunyi berdengung tu sbb under revved.. gear brape masa 60kmh?
    zbszbs717

Post by zbszbs717 Tue Jul 06, 2010 7:04 pm

sama ler......berdgung pitch tinggi sikit.....masih mencari mana dtg nye bunyi tu....oleh kerna motor baru....aku xkisahler....aku assume sumer ok.... masalah aku skang temperature jarum mcm xgerak lagi....normal ke?
    panggil je aku zdin........kalau din aje byk pulak kat sini....
    setakat nak jumpa boleh....kena bg tau awal sikit......aku masih belajar bayak motor clutch.....xpnah bawak pi kl lg....
    zbszbs717

Post by zbszbs717 Tue Jul 06, 2010 7:07 pm

jayjeffrey wrote:bunyi berdengung tu sbb under revved.. gear brape masa 60kmh?

manual kata running in kena bwk 7k rpm.....xboleh lebih......so kalau aku range 100kmh (rpm 6k) masih ada bunyi.....
    Kawa_ninja87

Post by Kawa_ninja87 Tue Jul 06, 2010 8:37 pm

yg aku perasan masa gear 6 la...mmg xde prob ke moto aku tu??
    aku nk bwk cecah 80kmh pon risau je..
    zdin,stahu aku,meter temp mmg sush nk naik...tzm kwn aku pon same gak...
    tp ari tu,aku try rem2 cm nk setting angin,nmpak la naik sikit meter temp tu..
    Lagi 1,korang punye front n rear brake disc ade bunyi "zek3" x?
    bunyi cm bergesel....
    aiekempo
    aiekempo

Post by aiekempo Tue Jul 06, 2010 9:02 pm

Kawa_ninja87 wrote:yg aku perasan masa gear 6 la...mmg xde prob ke moto aku tu??
    bunyi cm bergesel....

cuba ko check brek pad ko..kot2 dah nipis..kang makan brek disc. dan mungkin jugak bunyi tu bunyi pump brek...
    Kawa_ninja87

Post by Kawa_ninja87 Tue Jul 06, 2010 9:11 pm

aiekempo wrote:
    Kawa_ninja87 wrote:yg aku perasan masa gear 6 la...mmg xde prob ke moto aku tu??
    bunyi cm bergesel....

cuba ko check brek pad ko..kot2 dah nipis..kang makan brek disc. dan mungkin jugak bunyi tu bunyi pump brek...

aku tnye kedai die kata standard moto baru...btol ke???
    aku rs cm nk g KMSB je...
    rimas aku dgr bunyi "zek3" tu..
    risau pon ye jgk..
    wan tuah
    wan tuah

Post by wan tuah Wed Jul 07, 2010 2:19 am

aku rasa betul..pasal moto baru tu..sebab moto aku dulu pun masa mula2 pakai ade jugak bunyi mcm bergesel kat disc brek tu..tp lama kelamaan hilang..
    Kawa_ninja87

Post by Kawa_ninja87 Wed Jul 07, 2010 9:33 am

wan tuah wrote:aku rasa betul..pasal moto baru tu..sebab moto aku dulu pun masa mula2 pakai ade jugak bunyi mcm bergesel kat disc brek tu..tp lama kelamaan hilang..

kalo cmtu trpkse la tggu tggu run in abis dl...aiseh....
    jayjeffrey
    jayjeffrey

Post by jayjeffrey Wed Jul 07, 2010 10:23 am

kalau nak pastikan, bawak jer gi kawasaki kat glenmarie. Moto baru warranty ade lagi, kasi diorang check, barula senang hati tu skit... tapi brek tu, seingat saya, masa baru tu pun ade gak... tapi tak lama.
    Kawa_ninja87

Post by Kawa_ninja87 Wed Jul 07, 2010 10:33 am

jayjeffrey wrote:kalau nak pastikan, bawak jer gi kawasaki kat glenmarie. Moto baru warranty ade lagi, kasi diorang check, barula senang hati tu skit... tapi brek tu, seingat saya, masa baru tu pun ade gak... tapi tak lama.

tp la ni mileage da 700KM da...tp ade lg bunyi brek tu...yg bunyi berdengung tu normal ke utk moto baru wahai saudara jayjeffrey??? Moto Baru keluar kedai 3 hari mileage baru 240km - Page 2 Icon_question
    ranjau_berduri
    ranjau_berduri

Post by ranjau_berduri Wed Jul 07, 2010 10:57 am

ko wat jer hard braking brake tu.. lama2 ilang ler bunyi.. dan brake pad pun leh abis...
    Kawa_ninja87

Post by Kawa_ninja87 Wed Jul 07, 2010 11:08 am

ali_wng wrote:ko wat jer hard braking brake tu.. lama2 ilang ler bunyi.. dan brake pad pun leh abis...

LOL...itu jam mau kasi jahanam ini moto...
    aiekempo
    aiekempo

Post by aiekempo Wed Jul 07, 2010 3:24 pm

ko try bawa 140km/h tak payah pakai helmet..ko dgr bunyi berdengung ke ko dgr bunyi siren polis? hehhehehe..
    Kawa_ninja87

Post by Kawa_ninja87 Wed Jul 07, 2010 3:46 pm

aiekempo wrote:ko try bawa 140km/h tak payah pakai helmet..ko dgr bunyi berdengung ke ko dgr bunyi siren polis? hehhehehe..

kalo bunyi berdengung,moto aku prob ke???
    kalo bunyi polis tu,aku da tau la aku yg dapt prob.. Moto Baru keluar kedai 3 hari mileage baru 240km - Page 2 Icon_evil Moto Baru keluar kedai 3 hari mileage baru 240km - Page 2 Icon_evil Moto Baru keluar kedai 3 hari mileage baru 240km - Page 2 Icon_evil
    @zri

Post by @zri Wed Jul 07, 2010 4:49 pm

Kawa_ninja87 wrote:
    ali_wng wrote:ko wat jer hard braking brake tu.. lama2 ilang ler bunyi.. dan brake pad pun leh abis...

LOL...itu jam mau kasi jahanam ini moto...

syg2 nk wat pe..baek selubung kt umah je..stuju ngn ali..snang2 tkr brake pad yg lmbut skit..klo bunyi lg tk tau la..
    jayjeffrey
    jayjeffrey

Post by jayjeffrey Wed Jul 07, 2010 6:54 pm

mmg ade bunyi berdengung... saya perasan bunyi ni mmh selalu ada masa cruising kalau moto rpm tak cukup... tapi kebelakangan nih dah takde pulak... pastu brake yg berbunyi, pastikan sama ade brake disc OK, tak bengkok ke berbiji ke, pastu takde pasir dalam pad.. Pastu, cuba bawak pusing 1km pada speed yg sederhana pastu dalam 1 kilo tu, tarik brake depan secara perlahan. biar die bergesek lama lama.Try tgk, lepas tu ada tak bunyi lagi.

Biasa untuk brek berbunyi ni mmg biasa di malaysia disebabkan cuaca. Disc mampu beroperasi di suhu yg amat tinggi dan akan mengembag/mengecut sedikit mengikut suhu, tapi disebabjan cuaca yg sering berubah dan jalan yg basa>kering>basah, permukaan brake disc akan jadi tak rata. Sebabtu lah untuk kereta diorang gi "skim" brake disc, tapi untuk moto, kalau dah serious tu pun kite pakai sandpaper dah cukup. Same konsep nih forced braking method saya di atas ni, berguna kalau keadaan brake disc tidak terlalu serious, kalau boleh, spray kan sikit WD40 dulu.
    ranjau_berduri
    ranjau_berduri

Post by ranjau_berduri Thu Jul 08, 2010 9:19 am

jayjeffrey wrote:mmg ade bunyi berdengung... saya perasan bunyi ni mmh selalu ada masa cruising kalau moto rpm tak cukup... tapi kebelakangan nih dah takde pulak... pastu brake yg berbunyi, pastikan sama ade brake disc OK, tak bengkok ke berbiji ke, pastu takde pasir dalam pad.. Pastu, cuba bawak pusing 1km pada speed yg sederhana pastu dalam 1 kilo tu, tarik brake depan secara perlahan. biar die bergesek lama lama.Try tgk, lepas tu ada tak bunyi lagi.

Biasa untuk brek berbunyi ni mmg biasa di malaysia disebabkan cuaca. Disc mampu beroperasi di suhu yg amat tinggi dan akan mengembag/mengecut sedikit mengikut suhu, tapi disebabjan cuaca yg sering berubah dan jalan yg basa>kering>basah, permukaan brake disc akan jadi tak rata. Sebabtu lah untuk kereta diorang gi "skim" brake disc, tapi untuk moto, kalau dah serious tu pun kite pakai sandpaper dah cukup. Same konsep nih forced braking method saya di atas ni, berguna kalau keadaan brake disc tidak terlalu serious, kalau boleh, spray kan sikit WD40 dulu.
    gosok sandpaper kat disk ker???? huhuhu....
    spray WD40 kat mane???

sifoo2 pernah bgtau saya, amik jer brake pad, pastu gosok ngan kertas pasir xpun gosok jer kat jalan........
    jayjeffrey
    jayjeffrey

Post by jayjeffrey Thu Jul 08, 2010 5:39 pm

paling effective, spray WD40 kat celah brake disc dengan brake pad. Sandpaper gosok kat pad.... jangan gosok kat jalan bro = = lagi teruk tu nanti.
    deen325

Post by deen325 Thu Jul 15, 2010 12:01 pm

Salam...
    try n bawa ajer ikut gerak hati...
    asal jangan sampai red line udah le...

baru dapat rasa keseronoknya naik kips...
    manto
    manto

Post by manto Sun Sep 05, 2010 11:35 pm

Salam Semua,

sy newbie sini..nak tanya skit..kalo tayar stendet leh wat tubeless x?
    kick_ingoal
    kick_ingoal

Post by kick_ingoal Sun Sep 05, 2010 11:51 pm

manto wrote:Salam Semua,

sy newbie sini..nak tanya skit..kalo tayar stendet leh wat tubeless x?

boleh ja nak bwat,saya pon dah bwat tubeless.

tapi tayar stendet ni tak bez sangat la,nak leper lebih2 pon risau ja Evil or Very Mad
    bravekids
    bravekids

Post by bravekids Mon Sep 06, 2010 1:01 am

ekjos ahm market skrg bape?? nk survey...hehehe
    ekjos standard nk pomen cyg lak.. Razz Razz bounce

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 29, 2024 4:22 pm